Wpis z mikrobloga

@FejsFak: xD, w 2000 roku wyszło coś takiego jak MS Front Page. Można sobie w tym było poskładać stronkę w ogóle nie znając kodu, tylko wizualnie.
I wiesz co? Ja dzisiaj klepię nadal front ręcznie w Angularze, a o tamtym narzędziu (wyśmianym zresztą) tylko największe dinozaury IT jeszcze pamiętają, że w ogóle było.
  • Odpowiedz
@FejsFak: Moment gdy bożenka pyta się w internetach jak przekonać swojego syna oskiego by został programistą to ewidentny znak, że mamy giga hajp na branżę co skutkuje przesyceniem a w efekcie spadkami zarobków.

Za moich czasów ludzie gadali mati jak jesteś humanistą to idź na tego słynnego prawnika a jak lubisz matmę to na budownictwo pa młody jak polacy budują na euro. A kuc? A kuc był zamulaczem o zerowym hajpie.
  • Odpowiedz
Beka z programistów XD


@FejsFak: widac totalnie nie rozumiesz autora. Przeciez nauka samego jezyka programowania to blachostka, wystarczy ksiazka + dokumentacja i umiesz. Czym innym natomiast jest zaprogramowac system tak aby spelnial oczekiwania biznesu, zaplanowac architekture i moc rozwijac system i debugowac ewentualne problemy :) Jezyk programowania to tylko narzedzie, jak mlotek - czy uzyjesz jezyka programowania czy promptow do AI to bez znaczenia, nadal to tylko narzedzia
  • Odpowiedz
  • 0
@Moroder: dokładnie, CEO Nvidii czyli największej firmy robiącej hardware dla AI oraz przy okazji prowadzącej badania nad AI. Skoro już ChatGPT4.5 potrafił pisać proste programy a ChatGPT4 podobno robi to dużo lepiej to jak myslisz co potrafi wersja piąta, nad którą trwają pracę? Podobno wersja 5 nie odbiega od człowieka jeśli chodzi o rozumowanie (w czym poprzednie wersje odstawały znacząco) a możliwości ma dużo większe.
  • Odpowiedz
@FejsFak: a Ty nie byłeś czasem programistom tylko coś Ci się #!$%@?ło od tych wszystkich literek na ekranie i postanowiłeś zmienić wygląd na wzór menela a swój dom w prywatny squat?
  • Odpowiedz
@FejsFak: jop ceo mówił o tym, że będzie coraz więcej rozwiązań typu no code (tutaj mówił o ai) co też jest prawdą. Przyszłość wskazuje na to że programowanie to będzie przesycona kurcząca się branża.
  • Odpowiedz
@FejsFak: pożyjemy zobaczymy, wcale CEO NVidii nie jest 'biased', zarabiając przez ostatnie lata krocie na hardware pod AI. Wiele problemów miało AI rozwiązać a jednak do jakości ludzkiej pracy jest jeszcze dość daleko. Sam Copilot potrafi więcej przeszkadzać niż pomagać. Jeśli chodzi o 'rozumienie' kodu to statyczna analiza jest nadal o wiele bardziej skuteczna.
  • Odpowiedz
  • 0
coś Ci się #!$%@?ło od tych wszystkich literek na ekranie


@ZielonaOdnowa: nic mi się nie #!$%@?ło, praktycznie od zawsze wiedziałem jak będzie wyglądać przyszłość pod tym względem. Poza tym spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem i czasem nawet coś koduję dla siebie.
  • Odpowiedz
  • 1
może nie wiesz, ale praca programistów to tylko w 10% klepanie kodu


@Moroder: wiem jak wygląda praca programisty - byłem, juniorem, seniorem, kierownikiem i dyrektorem całego działu programistów
  • Odpowiedz
  • 0
Wiele problemów miało AI rozwiązać a jednak do jakości ludzkiej pracy jest jeszcze dość daleko.


@nappy: w swojej naiwności jesteś trochę śmieszny a trochę uroczy - jak dziecko które widzi po raz pierwszy śnieg czy coś w tym stylu
  • Odpowiedz
@FejsFak: spoko mordzia, siedzę w temacie programowania 15+ lat a w AI od ponad 5 (zanim to było modne i nie mówię tu o postawieniu stable diffusion lokalnie).

praktycznie od zawsze wiedziałem jak będzie wyglądać przyszłość pod tym względem

Ty jesteś wróżką ale to ja jestem uroczy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
spoko mordzia, siedzę w temacie programowania 15+ lat a w AI od ponad 5


@nappy: to nie jesteś zbyt bystry skoro nie widzisz przyszłości - akurat w kwestii AI wystarczy znać kilka parametrów, które znamy już od dawna, wiedzieć co to jest funkcja wykładnicza i jak wygląda krzywa postępu żeby móc przewidzieć co będzie dalej. Prosta matematyka na poziomie szkoły podstawowej ale podobno każda zaawansowana cywilizacja wydaje się używać magii dla
  • Odpowiedz