Wpis z mikrobloga

Co realnie trzebe umieć na takiego programistę plc? Klepie sobie od czasu do czasu jakieś głupoty w factoryio i tak się zastanawiam czy aplikowanie ma jakikolwiek sens, czy jednak faktycznie próg wejscia jest na tyle niski, że dwie ręce i rezygnacja z życia prywatnego wystarczą.
#plc #automatyka
  • 5
  • Odpowiedz
@Czasoprzestrzenny8032: Tak jak odpowiedział @dEJWS próg zwykle nie jest wysoki bo w tym zawodzie zaczynając nawet od podstawowych czynności jak szycie szaf sterowniczych czy pomagania na uruchomieniach można z Ciebie zrobić pożytek.

Inna sprawa też jest rotacja bo to życie z reguły w delegacjach i wielu ludzi po kilku spędzonych tak latach w hotelach przenoszą się na mniej wymagające dziedziny automatyki, jak support, UR czy sprzedaż.

Co realnie trzebe umieć na
  • Odpowiedz
@Wegrzynski otóż to, na poczatek pewnie nawet nie poznowa Ci „programowac” zaczyna sie od sprawdzania czujnikow wgrywaniu parametrow do urzadzen itd. jesli mowimy tutaj o programiscie PLC wyjazdowym.
  • Odpowiedz
@Czasoprzestrzenny8032: chcesz pracować offshore? Chcesz zajmować się automatyka w fabrykach (bez wyjazdów, często 3 zmiany)? Chcesz zajmować się procesówką (duże instalacje, nieco inna filozofia programowania)? Chcesz pomagać w sprzedaży i robić za zespół wsparcia przy używaniu sterowników danej firmy? Chcesz pracować dla integratora działającego w Polsce czy dałbyś rade spędzić 50% czasu w delegacji w Niemczech... a może Indiach? A może automatyka budynkowa (HVAC)? A może kolejnictwo?
No i to co
  • Odpowiedz