Wpis z mikrobloga

Może i Polska jest dopiero dziewiąta w pomaganiu Ukrainie, ale za to Polacy są zdecydowanie pierwsi w ciągłym żałosnym domaganiu się wdzięczności, podziękowań i przeprosin.

Bo niby robiliśmy to z dobroci serca i umiłowania do Ukrainy, wcale nie po to, by nie mieć ruskiego wojska rozstawionego na granicy polsko-noworosyjskiej.

#ukraina #rosja #wojna
czerwonykomuch - Może i Polska jest dopiero dziewiąta w pomaganiu Ukrainie, ale za to...

źródło: 04c3ecdac53fbde710b89fc2e9bc48013f4dcec70eea56edc359065f1bf864cb_w800

Pobierz
  • 93
@Ruskitroll123: Oczywiście, że dała więcej przynajmniej licząc to co daliśmy oficjalnie bo Polska podobnie jak Francja ma tragiczną przejrzystość wydatków. Polska dała dużo ciężkiego sprzętu tylko, że postsowieckiego którego wartość jest nie wiele wyższa od złomu, gdy Dania daje choćby F-16. Samoloty, systemy obrony przeciwlotniczej, czy rakiety to jest rzędy droższy od naszych t-72 czy bwp-1 (Miej Panie w opiece tych którzy z nich korzystają).

Choć ten wykres widzę, że zawiera
@czerwonykomuch: @Ruskitroll123 Nie jestem pewny skąd KIEL ma te ponad 8mld EUR dla Danii. Na Duńskiej stronie ministerstwa zagranicznego sami Duńczycy przyznają się do 4.5mld EUR - https://um.dk/en/foreign-policy/danish-support-for-ukraine

Możliwe, że KIEL bierze pod uwagę 'zadeklarowane' długoterminowe wsparcie i Dania faktycznie mówiła o wsparciu rzędu 8.5mld w latach 2023-2028 ale wliczenie tego do statystyk byłoby chyba trochę nie w porządku. Ale no nie chce mi się zagłębiać w ich metodologię.

Dodatkowo gdy
Hektorrr - @czerwonykomuch: @Ruskitroll123 Nie jestem pewny skąd KIEL ma te ponad 8ml...

źródło: kiel

Pobierz
@analboss: Skąd info że Leo są brane pod uwagę jako 20 milionów za sztukę?

Ceny w USD wg zestawienia KIEL. Ciekawi mnie wyższa wycena Twardego od Leoparda 2A4. Pod katem wieku maszyny - Twarde są nowsze. Z pewnością są lepsze dla Ukraińców, bo mogą je łatać lokalnie i ich ekipy z T-72 mają szybką ścieżkę przeszkolenia. Ale czy powinne być wyceniane wyżej...?

unrefurbished T-72 (US, NL, CZ) 500 000,00
Leopard-1A5 582
eloyard - @analboss: Skąd info że Leo są brane pod uwagę jako 20 milionów za sztukę?
...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-24 200726

Pobierz
@czerwonykomuch: #!$%@?ąc już od tych danych, które są wątpliwie prawdziwe to pragnę zauważyć, że polskie społeczeństwo zaczęło domagać się wdzięczności, podziękowań, kiedy to Ukraina totalnie nas olewała i deprecjonowała, pomimo naszej szczerej chęci pomocy. Wszystko oczywiście wyeskalowało niepotrzebnie i nic z tym już nie zrobimy, ale to politycy niestety w większości kreują opinią publiczną. To rząd ukraiński popełnił błąd, chciał po prostu ugrać więcej, prawdopodobnie u Niemiec, ale czy im to