Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kwas_dezoksyrybonukleinowy: Był taki filmik zdaje się z Kijowa z pierwszych dni walk gdzie ukrainiec pokazywał zniszczony pojazd i zwęglone zwłoki obok niego i mówił "kalomna rozbita blyać" czy coś w ten deseń. Tłumaczył że to przyszła rosgwardia. Dość surrealistyczne to było. W środku dużego miasta nietkniętego jeszcze przez wojnę. Pogodny dzień a tam na ulicy taki widok..
ale znaleźć to teraz po takim czasie pewnie graniczyłoby z cudem
@kwas_dezoksyrybonukleinowy ja pamiętam ten początkowy surrealizm, te filmiki gdzie wystraszeni ruscy czołgiści pytali się jakiegoś dziada na wsi o drogę i paliwo do czołgu bo się zgubili. Jak dziad zaczął krzyczeć że mają #!$%@?ć to wystraszeni się wycofali. Szczególnie ten 1 rzut, to w większości byli wystraszeni młodzi którzy mówili że oni nie rozumieją czemu ich atakują , dowództwo im powiedziało że jadą na ćwiczenia . Cyrk. Albo te zdjęcia z CCTV
@kwas_dezoksyrybonukleinowy: mimo, że nie ruszają już mnie jakieś info i filmy ze zwłokami cywili i dzieci ginącymi tam, to jednak były dwa filmiki na samym początku wojny, które do końca życia będę miała przed oczami. Oba powiązane ze sobą. Pierwszy film nagrany przez ukraińskich żołnierzy, ukazujący ostrzelane auto a obok w rowie leżały zwłoki dwóch mężczyzn i ich psów owczarków niemieckich (a może tylko jeden pies).To był ojciec z synem. Syn
Film z pierwszych dni. russkie wchodząc do Charkowa wpadli w zasadzkę, w dalszej częsci filmu widać jak ukryli się w miejscowej szkole a tam Ukraińcy ich dojechali


@kwas_dezoksyrybonukleinowy: To było top of the top Specnazu, co został zmasakrowany przez obronę terytorialną. Był kiedyś fajny dokument o tym, ale nie mogę go znaleźć:
Fight for the 134 school. The unknown battle that saved Kharkiv