Wpis z mikrobloga

#tinder #sfrustrowani_faceci #zwiazki #system #rozmnazanie

Zauważyłam spotykając się lub pisząc z mężczyznami 30+, czytając tutejsze wpisy, komentarze, wypowiedzi sfrustrowanych chłopaków, że wielu z nich żyje według jakiegoś starego systemu. Ich cel życiowy to rozmnożenie się. Wielu z nich nie potrzeba nic więcej jak znalezienie kobiety do spłodzenia potomka, życie od pierwszego do pierwszego z myślą, że jakoś to będzie. Nie obwiniam ich za to, że nie rozumieją, że inni ludzie są ponad to, mają inne potrzeby, inne cele, bo Ci mężczyźni mają wbity do głowy (może przez rodziców, dziadkow) taki styl życia i cel. Tylko szkoda mi ich, bo nie potrafią otworzyć głowy, spojrzeć szerzej i dalej, żeby zrozumieć tylko frustrują się, że nie wychodzi im dojście do swojego celu. Nie tylko Ci mężczyźni mają zakute łby, są też takie kobiety ale już chyba z pokolenia 45+ bo te młodsze doceniają swoje życie i wolność wyboru sposobu na nie. Kobieta nie musi poświęcać swojego szczęścia i dobrego życia, żeby urodzić dzieci mężczyźnie. Mężczyźni nie są najważniejsi, nie są pępkami świata, kobiety są tak samo ważne. Każde życie jest ważne. Nie mamy obowiązku was kochać, dbać o Was, poświęcać się wam, spełniać wasze potrzeby. Nie dajesz nic od siebie- nie oczekuj, za wiele.
Liczę na kulturalne wypowiedzi mężczyzn, którzy rozumieją moje spostrzeżenia lub nie rozumieją lub mają inne zdanie to proszę o wyjaśnienie.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zauważyłam spotykając się lub pisząc z mężczyznami 30+, czytając tutejsze wpisy, komentarze, wypowiedzi sfrustrowanych chłopaków, że wielu z nich żyje według jakiegoś starego systemu. Ich cel życiowy to rozmnożenie się. Wielu z nich nie potrzeba nic więcej jak znalezienie kobiety do spłodzenia potomka, życie od pierwszego do pierwszego z myślą, że jakoś to będzie.


@Antoninakosa: Ja mam 33 i jeszcze nie jestem gotowy na to, żeby mieć bombelka xD
  • Odpowiedz
@Antoninakosa akurat mam inne wrażenie, mnóstwo mężczyzn teraz mówi wprost że nie chce bombelków i nie chce odpowiedzialności za rodzinę, żyją karierą, podróżami, pasjami itd.
  • Odpowiedz
@Antoninakosa: No i co to ma do rzeczy? To cokolwiek zmienia w fakcie, że mnóstwo kobiet same z siebie zawsze chciały mieć dziecko i rodzinę, będąc do tego bardziej zdeterminowane niż mężczyźni?
Odwróciłaś kota ogonem i robiąc fikołka stwierdziłaś, że to norma. Od wieków tradycyjnie to mężczyźni są bardziej skorzy do unikania uwiązania do rodziny i dziecka niż kobiety. To wśród populacji męskiej znajdziesz znacznie więcej "samotnych wilków" niż wśród
  • Odpowiedz
  • 0
W którym miejscu stwierdziłam, że to norma? Napisałam przecież, o których mężczyzn mi chodzi. Od wieków mężczyźni unikali uwiązania, ale płodzenia dzieci już nie, kobiety zostawały z nimi pokornie. Teraz kobiety mają wymagania, a mężczyźni, o których pisałam nie radzą sobie z tym. I tak, nadal wiele kobiet ma instynkt rodzicielski :)
  • Odpowiedz
@Antoninakosa: a ja wiem od kogo wy są. Taguj #feminizm żeby mieć jasność co do antymęskich podstaw tych wynurzeń. Jedyne co komentujesz i o czym mówisz na wykopie, to krytyka tradycyjnego społeczeństwa, rodziny i przewodniej roli mężczyzny w tym.
Nie ma możliwości porozumienia z takim podejściem do świata, między klasycznym mężczyzną a Twoim, fałszywie wyzwolonym. Chyba ze wymagasz poklasku.
  • Odpowiedz
@Antoninakosa Czytam tutejsze wpisy, mam dużo znajomych mężczyzn. Nie zauważyłem nic o czym piszesz. Nie wiem też, dlaczego piszesz tylko o mężczyznach, bo równie dobrze mógłbym to samo napisać o kobietach. Ogólny wydźwięk Twojego wpisu brzmi jak wołanie o pomoc sfrustrowanej kobiety, która miała ojca nieudacznika oraz faceta z dziurawymi skarpetkami.

PS: Sprawdziłem Twój profil, wszystko juz wiadomo. Żyj w bańce.
  • Odpowiedz
@muszyna_skarbzycia: myślę, że wiem o co chodzi opce. Na przykładzie z życia.
Moja babcia z dziadkiem byli z trochę aranżowanego małżeństwa. Dziadek często skakał w bok, bawił się itp.
Babcia jako, że wychowana w starym modelu rodziny trwała przy nim, a kiedy przez własną głupotę dziadek dostal wylewu, byl chory psychicznie i wszystkie jego kochanki, którym kupował prezenty i podobno tak bardzo go kochały olały go kompletnie, a babcia mimo,
  • Odpowiedz