Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu tak do 10tys zł (to tylko na samochód, na pierwsze naprawy jakieś 2-3tys), moje wymagania to:
- tempomat
- podgrzewane siedzenia
- skórzana jasna tapicerka
- trwały mało awaryjny silnik, ale też żeby miał trochę mocy, a nie 15sekund do setki
- automatyczna klimatyzacja
Słucham państwa, co polecacie?
Z tego co zdążyłem przejrzeć rynek, to w oko wpadło mi kilka modeli:
- skoda superb 1
- rover 75
- jaguar x type / s type
- peugeot 607
- BMW E39
#samochody #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta #pierwsze4kola
  • 93
@dzikiwonsz21 po wyżej 140 już troszkę głośniej się zaczyna mam zmienioną mapę silnika i nie odcina przy 180 leciałem 220 bez problemu. Zależy też jeśli chodzi o hałas rodzaj opon. Posiadam go 6 lub 7 lat jeździłem tym samochodem jako biznes taxi w Warszawie 4 lata. I powiem krótko bez problemu. Tylko trzeba regularnie wszystko robić i sprawdzać.
@dzikiwonsz21 z tego co się orientuję wśród posiadaczy. Znaczy innych taksówkarzy posiadających te samochody w swoim czasie w Warszawie i okolicach jeździło ich sporo no to o akwariach benzyny z gazem słyszałem o crdi nie. Mój samochód ma 350000 lub więcej nie pamiętam i wszystko idealnie działa. Tylko jara w chój i mało nim jeżdżę.
@dzikiwonsz21: bez sensu kupować auto premium w gruzie . Z drugiej strony nie wiem czy w tym budżecie w ogóle są jakieś niezajechane auta, ale w każdym razie musisz się liczyc z tym, że w ciagu tych paru lat i tak będziesz ładował w naprawy nigdy i tak nie mając pewności, czy zaraz sie coś nie spierdoIi więc może od razu lepiej kup nowsze auto za więcej
@dzikiwonsz21 skoda jak to skoda, każdy Ci to naprawi bo typowy wag. Co do Rovera to 1.8 miały wadę i często trzeba robić uszczelkę pod głowica, dodatkowo jest to zlepek części różnych marek. Jako, że marka już nie istnieje może być problem z niektórymi częściami. Jaguar jak to anglik bywa kapryśny, części raczej drogie bo nie wszystko pasuje z mondeo. 607 miałem osobiście też podobny problem co z jaguarem nie wszystkie części
@dzikiwonsz21 miałem stype'a, zajebiste auto w 3.0 v6, ale niektore ceny czesci strasznie drogie, bo trudno dostepne, inne dość tanie. Ogólnie to przez 2 lata wymieniłem tylko wachacze i zbiorniczek plynu chlodniczego.
@dzikiwonsz21 nie mam pojęcia, czytałem tylko o awariach cewek w 3.0 v6. Ale 3.0v6 w poliftach było głównie w automacie a wiadomo jak to automat w starszym aucie. Osobiście jak miałbym kupić 607 to rozważałbym 2.2b w Manuelu. Bo 2.0 to stanowczo za słaby silnik jak na tak duże auto
Jak porównywałeś 607, superba, r75, 39 ect to raczej nie ta klasa co x type, raczej S type. Kolega chciał mi kiedyś