Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu tak do 10tys zł (to tylko na samochód, na pierwsze naprawy jakieś 2-3tys), moje wymagania to:
- tempomat
- podgrzewane siedzenia
- skórzana jasna tapicerka
- trwały mało awaryjny silnik, ale też żeby miał trochę mocy, a nie 15sekund do setki
- automatyczna klimatyzacja
Słucham państwa, co polecacie?
Z tego co zdążyłem przejrzeć rynek, to w oko wpadło mi kilka modeli:
- skoda superb 1
- rover 75
- jaguar x type / s type
- peugeot 607
- BMW E39
#samochody #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta #pierwsze4kola
  • 93
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21:

pierwsze auto

JAGUAR, PEUGOT 607, BMW
Chłopie, nie pij i nie pisz jednocześnie xD Do 10k to są nienaprawialne złomy. Za 10k to kupisz skodę, ale octavię 1 i licz że trochę pociągnie. Nawet w tej superb pewnie ledwo co działa.
Skóra, tempomat, automatyczna klima W STARYM UZYWANYM AUCIE i te grzane siedzenia

Weź sobie kup phaetona, wyrobisz się w budżecie. I będziesz grzał... miejsce przed blokiem.
  • Odpowiedz
żadnych #!$%@? Volvo, miałem już raz tę markę i tandeta straszna xd

Typie za 10k to wszystko co kupisz to bedzie zlom i tandeta straszna. Badz realista.
  • Odpowiedz
Typie za 10k to wszystko co kupisz to bedzie zlom i tandeta straszna. Badz realista.


@TDDwBashu: This. OP pewnie spotkał jakiegoś gościa, który kupił auto z przyzwoitym wyposażeniem w dobrym stanie od rodziny albo od znajomego więc nie było szans na zderzenie się z realiami rynku a potem na domiar złego uwierzył w to, że da się znaleźć fajne auto do 10k.
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21: Volvo 40 rocznik 1999-2004 silnik 1.8 lub 2.0 benzyna, będzie pan zadowolony. 5 lat temu takiego miałem, tyle że czarna skóra w środku, kupiłem w 2014 za 10k sprzedałem w 2019 za 9k. 5 lat jazdy jedyne co zrobiłem to zmiana piór od wycieraczek i wymiany oleju
  • Odpowiedz
  • 0
@dzikiwonsz21: właśnie chce sprzedac mojego saaba 9-3 z 2004 roku. Cena pewnie niższa, od 12 lat go mam, spełnia Twoje wymagania. Mechanicznie ok poza rzeczami do zdobienia na już: hamulce, olej, przegląd gazu. Jakby co to pisz
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21: XType here.
Fajne auto, ale za 10k może być niestety sporo do inwestycji. Ważne, żeby gruntownie sprawdzić przed zakupem. To nie są często jakieś ogromne koszta, bo płyta jest z Mondeo więc i sporo części ma wspólnych, tylko często poprzedni właściciele zaniedbywali cały szereg rzeczy.
  • Odpowiedz
Tylko ta skoda się broni, reszty się wystrzegaj, bo cie zrujnują z naprawami. Szczególnie dżejguar XD
Rover to egzotyka, mało kto się na tym zna, Francuz to zapewne będzie miał pocyganione coś konkretnie, a o bmw nie wiem nic, więc się nie wypowiem. Za to skody trochę znam i superb 1 jest doś brzydki, ale robiōny już we Współpracy z Niemcami i nie przypominam sobie, żeby były tam jakieś specjalne udziwnienia. Możesz
  • Odpowiedz
  • 2
@buczubuczu no właśnie skoda mi najbardziej podchodzi z tych wszystkich. Ale teraz to @Krzemol mi w głowie namieszał i nakręciłem się na jakąś alfę, ta 166 wygląda zajebiście, a nawet widziałem ogłoszenia 156 w podobnych pieniądzach, w środku wygląda luksusowo jak mało co w tej kasie.
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21 alfã w standardzie miała skórę i dlatego. Alfa to jak włoskie - jak zadbasz i przewidzisz, co się spartoli, to będziesz się cieszyć. Ale u pierwszego lepszego chłopka w stodole możesz tego nie naprawić. Aczkolwiek teksty o lawetach pod alfy to chyba przesadzone. Nigdy nie jeździłem taką, więc się nie będę mądrzyć, ale jak nie kupisz jakiegoś strucla, to także sensownie wydane pieniądze. Alfy chyba miały jakieś nieprzemyślane silniki z tego
  • Odpowiedz