Wpis z mikrobloga

Robiłem dziś code review dla #programista15k w #java
Typ implementowal ręcznie optimistic locking korzystając z AWS sdk dla dynamodb.
I napisał do tego #!$%@? testy sprawdzające to na bazie embedded, pełne mockow i bardzo skomplikowane. Były dwa - jeden przechodził, drugi rzucał wyjątek.

Okazało się, że typ stawiał w testach bazkę, ale zależności do repozytorium zamockowal. Nigdy nie odpytał prawdziwej bazy. Nawet tego nie zauwazyl, a mocki tak ustawił, że testy przechodziły.
Expert developer, taki ma tytuł.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goddy:

prawdziwej bazy


Prawdziwej czyli jakiej? Chcesz nam powiedzieć, że requesty do dynamo przy każdych testach to jest best practice? Musicie być bardzo bogaci. Chyba, że miałeś na myśli localstacka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@whoru Tru, Local stack w testach integracyjnych. Wszystkie bazy do testow integracyjnych, które nie są test containers, nazywam embedded ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bart1234 żeby jeszcze tak było. Test nigdy nie dotarł do napisanej klasy, bo ta była mockiem. () serio, dawno niczego głupszego nie widziałem
  • Odpowiedz
@Goddy I jak mu przekazałeś co odjaniepawlił? Nie był oburzony? Spotkałem już takich seniorków, co by powiedzieli, że tak właśnie miało być
  • Odpowiedz
Okazało się, że typ stawiał w testach bazkę, ale zależności do repozytorium zamockowal. Nigdy nie odpytał prawdziwej bazy.


Czy jest już późno i nie rozumiem co Ty piszesz czy inni też mają problem ze zrozumieniem?
  • Odpowiedz