Wpis z mikrobloga

@Gennwat: Ja prowadzę firmę, powiedzmy DevSecOps i layoffy lecą i to grube. ;)

Rezultatem jest to, że dużo firm przechodzi w zarządzaniu infrastrukturą i procesami do minimum, bo mają mniej ludzi. Pojawiło się dużo strzałów, w stylu "o boshe, o #!$%@?, EKS out of support, trzeba się updatować, ostatni commit do helm chartów 2 lata temu i mam niekompatybilne api". Do tego dużo zleceń w stylu, postaw infę i bajo. Potem
@Gennwat: u mnie na razie spokój, zwalniają w innych miejscach (raczej biznes) albo restrukturyzują. Paru znajomych mówi że u nich zwalniają jak leci - z losowych działów losowi ludzie, niezależnie od stażu i stanowiska.

W paru firmach przyśpieszyli outsourcing wsparcia infry i wyrzucili to na zewnątrz (razem z transferem ludzi).

Jak dla mnie to to jest po prostu panika, jak firmy przetrwają to będą ponownie zatrudniać jak #!$%@?.

Powraca też często
W paru firmach przyśpieszyli outsourcing wsparcia infry i wyrzucili to na zewnątrz (razem z transferem ludzi).


@annotate: W sensie do Indii czy innych tańszych krajów (u mnie tak częściowo zrobili)?
@Gennwat w moim  środowisku cały czas szukają do chmury ludzi aws/azure

do Indii czy innych tańszych krajów


@olrajt: chyba każde korpo kiedyś musi się przekonać jak to wygląda, europejskie już przeszły ale dużo amerykańskich dopiero sprawdza co to malezja indię itp