Wpis z mikrobloga

TL;DR: Od kolegi: wrocławska firma na O zrzuca całe zespoły.
Sytuacja w IT jak na załączonym filmie. No tak troszkę, nie napinajcie się.

----------------------------------------------------

Tu Nokia, tam "Counter Strike", IBM, SolteQ, czy teraz lecą całe zespoły w innej firmie (firemka na kilkaset osób).
800 osób tu, 100 tam, 40 w biurowcu obok, a 30 za górką...a to sam #wroclaw

Teraz kilka gorszych lat w IT. UREALNIENIE (zapisz to!).
Tego samego, co do pewnego matematycznego wyrazu, potrzebuje nasze społeczeństwo na #nieruchomosci

I tu pytanie, na które od lat odpowiadam sobie twierdząco:
Czy wstając jutro byłbym skłonny robić to, co robię, za połowę stawki?

Jak najbardziej tak. To regres do wciąż niezłej stawki, więc może mi łatwo mówić, ale prawda jest taka, że nawet za krztynę, za te 10k też bym klepał przy bezrobociu rodem z 2003.
Tylko nie mów nikomu.avi, a zwłaszcza prezesom rodzaju "Tego, który odszedł". Niech mu ziemia lekką będzie.

Nie od dziś najbardziej nienawidzi się insiderów, swoistych nawróconych, uciekinierów z sekt. To i ja takim będę.
Troszkę sranie do własnego gniazda, ale taka jest prawda.
Po prostu jestem szczery, a tego się dziś nie ceni.
Póki co dają 3 razy tyle? To bierz. Korzystaj.

Życie.
Kręci się.

I żeby nie było: na rynku dalej jest dobrze, ale rakieta silniki już odrzuciła. To tylko moja opinia, możecie się przecież nie zgodzić.

A jak przyjdzie co do czego (wszak nigdy nie mów nigdy) to ja wskakuję za pół mojej stawki (biorę Was wszystkich na świadki!) i leci: brawurowa jazda samochodem cinquecento, fullstack na zlecenie, bez zlecenia zresztą też, dystrybucja, obfuskacja, masturbacja, angielski perfekt, kompetencje z gatunku miękkich 11/10, nieźle w twardych plus fiordy to jadły mi z ręki.

Będzie lepiej koło 2035 kiedy pierwsza tak liczna generacja speców IT przejdzie na emeryturki. To ci mający 46, czy 51 lat, których widujecie czasem na spotkaniach.
Oni zaczynali we wczesnym Comarchu, Computerlandach, Optimusach i innych Prokomach.

A właśnie, w ramach szczerości, ja też miewałem okresy walenia gruchy i 10 minut pracy za "kilka średnich".
Nigdy nie uważałem tego za normalne. Miało być szczerze.

Wisienka na koniec? Kolega ponad 5 lat doświadczenia. "Jak nie znajdziesz nic to co zrobisz?".

Pójdzie na juniora. ¯\(ツ)/¯

Papież macha dla juniorów. Przez jakiś czas. No do tego 2035 i pierwszych fal emerytów z branży.
Nic nowego. Chyba.

A przecież nikt nie zacznie pisać klona twittera, pyszne, czy szesnastej już gierki typu "będziemy kolejnym wiedźminem!", w którą po premierze gra, według statystyk Steam, 50 osób w tym samym czasie (kazus gry Inkwizytor).

Życie...życie...jest nobelon...

Pozdrawiam.

#programista15k #korposwiat #konieceldorado (w rozumieniu okolic 2021) i trochę #wysryw
naczelnik_illort - TL;DR: Od kolegi: wrocławska firma na O zrzuca całe zespoły.
Sytua...
  • 68
To chyba do mnie malo być.

8 osób zarabia 24 a 2 osoby 34

To mniej więcej opisuje jaką mamy sytuację na rynku


@zibizz1: Nie miało być do ciebie, tylko właśnie do niego. Typ ma podaną jak byk medianę, a dalej coś bredzi. To chyba oczywiste, że jak chcemy się czegoś dowiedzieć o populacji, to większa próba będzie z reguły lepsza niż próba mniejsza. I jeśli już chcemy się bawić w
@romyy: racja

w dodatku ten histogram nawet nie pokazuje tych dwóch dużych górek które miałeś w pierwszym histogramie.


@janciopan: Bo pierwszy był poglądowy który pasuje do moich obserwacji

Zielony to mediana, w PL dla seniora 24k netto na FV, czerwony to jak ludzie postrzegją rynek. a niebieska to 90% centyl

Kiedys w PL była tylko średnia, treraz juz pojawia iśe mediana. W zagranicznych raportach mamy 10,25,50,75,90 centyl.

Polecam cały ten
zibizz1 - @romyy: racja
w dodatku ten histogram nawet nie pokazuje tych dwóch dużych ...

źródło: 6407e9189c04f2194ee914b71f5c7241c7ce8e3513b782770fe2f23ee8a5b978

Pobierz
@zibizz1: etapy twoich fikołków:

- senior zarabia 40k
nie nie zarabia
- a no tak nie zarabia, ale patrz podaje jakiś histogram z dupy gdzie masz dwa duże górki i tak jest w it
to pokaż to w polskim it
- no w sumie nie podaje w polskim, #!$%@? histogramy z krajów aglosaskich, gdzie są dwie górki, ale ta druga jest dużo dużo mniejsza niż w pierwszym histogramie, więc defacto potwierdzam
Bo prawda jest taka, że programiści otrzymywali w ostatnich latach kasę nieproporcjonalną do złożoności swojej pracy. Miałem takie rozkminy, że np. dobry elektronik, taki co ogrania schematy, działanie, wzory itd. - może pomarzyć o kasie programisty


@mickpl: ale wysryw. Elektronik ma większego skilla niż programista. xD Czy ty w ogóle pracujesz w tym zawodzie? Połowa osób co faktycznie ma skilla wypala się po kilku latach pracy, bo tak jest tutaj kolorowo,
@janciopan: Statystyki z justjoinit nie oddają całej sytuacji na rynku. Spora cześć programistów pracuje dla zagranicznych firm, które nie wiedza, gdzie leży Polska - a tym bardziej nie wiedza co to justjoinit.

Dowód anegdotyczny, ale u mnie w firmie (z UE) ludzie normalnie (zaczynając od midow) zarabiają od 75k - 140k euro rocznie, zdalnie - pracując w Polsce. Tyle, ze średnia lvl kontraktorów z Polski to +8 lat.
@TDDwBashu: rozkład przeważnie wygląda tak, że masz jakiś promil ludzi którzy zarabia dużo wyżej niż średnia, i też jakiś procent który zarabia mniej niż średnia dlatego dowody anegdotyczne są właśnie tylko dowodami anegdotycznymi. Znałem seniorów co zarabiali na rękę mniej niż 10k i robili nadgodziny, znałem takich pseudoseniorów, po prostu ziomów, co są bardziej przebojowi co wyciągali łącznie > 50k ale ten jeden pracował na dwa etaty właśnie. Na pewno są
@TDDwBashu: Co mnie poraża w tym wątku, że masz kuców, i do ciebie też pije, co mają niby umysł ścisły a nie ogarniają podstaw statystyki z pierwszego roku studiów. Jak piszesz że raporty nie oddają sytuacji na rynku to ja się zastawiam serio ludzie kim wy jesteście.

Jak ktoś używa argumentu typu a ja czy mój kumpel zarabiamy więcej więc to nieprawda to brak mi słów na poziom ludzi tutaj.

Argument,
@janciopan: A masz statystyki ile osób pracuje dla zagranicznych firm? Jaki to jest procent rynku? Ja tego nie wiem. To jak ze średnia krajowa z GUS nie obejmująca JDG.

Opierasz swoje dane na justjoinit, który opiera swoje dane na ofertach pracy zamieszczonych na ich profilu,a tylko 4000 osób przepytano realnie o ich zarobki.Poza tym, sam zaznaczylem, ze to dowod anegnotyczny.
Za dużo jadu chlopcze - moze jak spokorniejesz, to zaczniesz zarabiac
@TDDwBashu:

Za dużo jadu chlopcze - moze jak spokorniejesz, to zaczniesz zarabiac te mityczne 50k.

Chłopcze, heh. Spokornieć mam bo jakiś kuc na podstawie tak zwane wiedzy z dupy gada sobie co chce i uwaza się za najmądrzejszego. Jak obalasz jakieś dane to pokaż dowód a nie bo "mój kumpel więcej zarabia".
@TDDwBashu: ale nie w sumie to po co, po co jakieś dane i raporty, ja wiem lepiej bo znam kilka osób z branży.

weź ty się puknij w ten pusty łeb człowieku i popatrz z boku co za farmazony walisz.
@janciopan: Ehh.. tak jak myslalem - ty sobie placz, a karawana jedzie dalej.

Po pierwsze, zastanów sie nad sobą chłopcze co poszło nie tak, ze ja taki głupi zarabiam więcej od Ciebie 3 razy. Przecież jesteś taki mądry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie, widzę, ze nie masz pojęcia jak wygląda kwota na fakturze i co sie na nią sklada.
Po trzecie, jak tylko zaznaczyłem, ze nie
@TDDwBashu:

Po pierwsze, zastanów sie nad sobą chłopcze co poszło nie tak, ze ja taki głupi zarabiam więcej od Ciebie 3 razy. Przecież jesteś taki mądry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzisz ja nigdzie nie pisałem nawet ile zarabiam "chłopcze". Ale już robisz sobie porównanie, że jesteś od mnie lepszy bo więcej zarabiasz xD Elo człowieku, tu się pukniej o, tu. Tak samo masz zerowe pojęcie ile ja
@janciopan: Tak, już sobie sprawdziłem, ze szukasz roboty, a rozmawianie po angielsku to dla Ciebie szczyt Himalajów.
Tak - nie jesteśmy tacy sami.

Ja Cię nie zacząłem obrażać, to Ty mnie. Zwal sobie konia, weź jakiegoś draga, lub idz na jakas terapie serio, bo u mnie bys polecial po 1 tygodniu xD
Trafiasz na czarna, bo frustratów nie mam ochoty czytać.
Tak, już sobie sprawdziłem, ze szukasz roboty, a rozmawianie po angielsku to dla Ciebie szczyt Himalajów.

Tak - nie jesteśmy tacy sami.


@TDDwBashu: Wszedlem na czyiś profil, przeczytałem kilka wpisów, jestem poważnym analitykiem wykopowym. "Nie jesteś na moim poziomie" zapomniałeś dodać chłopcze. Hej typ mi mówi podaj dane, a tak jest frustratem. Ja wiem jak to wygląda bo on nie jest na moim poziomie, ja zarabiam więcej (na podstawie danych z
Nie może być że tylko kilka %, ja mam 40k+, kolega wyżej mówi że pod sufit to pewnie ma z 50k i do tego kilka takich dobrych ofert tygodniowo dostaje.


@zibizz1: chłop tyle pieniędzy zarabia a nie wie co to bańki
@Bumelante wiem co to są banki ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam kilka kont
A tutaj widać też jedna bańkę która pękła, widać że sytuacja wróciła do początku 2022. Jeśli ktoś dostał 35k w 2022 to dziś dostanie ok 30-32k ponieważ trzeba jeszcze uwzględnić kurs walut. A pod koniec 2022 mógł wyrwać robotę nawet za 40k
zibizz1 - @Bumelante wiem co to są banki ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam kilka kont
 A tutaj widać te...

źródło: temp_file6064736035256948354

Pobierz