Wpis z mikrobloga

@programista15cm: no chyba że jesteś rolnikiem, wtedy nie bo wykorzystujesz państwo. Masz płacić jak najwięcej.

Ipboxa nie można używać ;) bo wykorzystujesz państwo.

Ale jak zgodnie z prawem nie podasz widełek na stanowisko to źle? Przecież to jest zgodne z prawem a to ze mnie się nie podoba to po co to komentować? Nie lepiej było by z tym walczyć za pomocą zmiany prawa?

Kurde gubię się wśród tych wypowiedzi wykopków
@krewetkowa_zupka: jeszcze dobry jest dopisek:
"firma rodzinna".
czyli szefostwo i kierownictwo to rodzina, a i właśnie szukają niewolników za minimalną z bezpłatnymi nadgodzinami. Nie zapłacą więcej bo dla rodziny nie starczy na kolejne domy i samochody :D
Kojarzę jedną firmę rodzinną, zatrudniają ponad 100 osób i rocznie na oszukiwaniu pracowników zarabiają milion złotych, do tego dochodzi normalny zysk z działalności...
Wszyscy dorośli z tej rodziny swoje domy, samochody, a młodzi już
@krewetkowa_zupka kiedyś znajoma wrzuciła ogłoszenie o pracę w firmie w której pracowała. Patrzę na długą listę całkiem spoko wymagań, profil firmy ciekawy, no i w ogłoszeniu widnieje klasyka: "atrakcyjne wynagrodzenie". Myślę sobie, że bardzo fajna opcja na wzbogacenie doświadczenia zawodowego.
Przychodzę na rozmowę, spotkałem tam ową znajomą i sobie rozmawiamy o tym stanowisku. I ona mi nagle w konspiracji mówi, że płacą 2 100zł na rękę, i do tego jest premia kwartalna
@programista15cm: Niby tak, ale z drugiej strony można podać widełki i w ramach tych widełek tez jest konkurencja. Widzisz, ze są widełki 7-10k. Tobie pasuje to 7k. Większość zaznacza więcej. Firma ma wybór. Może wziąć Ciebie, mimo ze masz powiedzmy trochę mniej doświadczenia, ale chcesz mniej kasy i dobrze wypadłeś. Może wziąć kogoś mocniejszego. Może ostatecznie zwiększyć widełki dla jakiegoś kandydata "perełki". A jak nie ma widełek w ogóle, to marnuje
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: to moze podaj nazwę i adres tej firmy? zgłoszę do prokuratury, przecież oszukiwanie 100 pracowników to gruby temat. No chyba ze #!$%@? głupoty w internecie i nikt nikogo nie oszukuje, tylko po prostu mało płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Przypomnę ci ze świadczenie pracy to umowa obustronna, nikt nikogo nie zmusza do pracy na danych warunkach
@AdamMechanik: No dokładnie. Nie ma co się czepiać takich rodzinnych firemek co to szukają niewolników za psi grosz, bo ci co przychodzą do takiej firmy i się godzą na takie warunki to zwyczajnie idioci / nieudacznicy albo desperaci z dzieciakami na karku i kredytem na 40 lat, których powinno się dymać i na nich zarabiać.
to moze podaj nazwę i adres tej firmy? zgłoszę do prokuratury, przecież oszukiwanie 100 pracowników to gruby temat. No chyba ze #!$%@? głupoty w internecie i nikt nikogo nie oszukuje


@Trintron: były zgłoszenia od byłych pracowników, kontrole są zapowiedziane, dzień przed kontrolą pracownicy są wzywani do biura i podpisują listy obecności z kilku miesięcy do tyłu.
Inspektor PIP powiedział że w branży transportowej, mimo że jest monitoring na firmie to nie
ak znajdują ludzi do roboty to w czym problem? Ja za najniższą pracowałem na samym początku jak nie miałem żadnego


@AdamMechanik: w tej firmie głównie oszukują ludzi na nadgodzinach.
Masz codziennie 2 - 4 godziny nadgodzin, płatne pod stołem. Oczywiście płatne jak zwykła godzina, tylko że bez podatków - na czarno. Pracujesz w nocy, to zapomnij że dostaniesz za to dodatek. W skali ponad 100 pracowników, liczyliśmy z kumplem i wyszło