Wpis z mikrobloga

JA JUZ NIE MAM SILY DO TEJ KU*WY DIETY

Mirek, lat 32. Od stycznia:
- 0 alko
- radykalnie mniej slodyczy i fastfoodow
- deficyt kaloryczny wyliczony przez dietetyka (1900 kcal)
- od niedawna IF 18-6

Deficyt liczony z apka Yazio, kodami kreskowymi produktow i waga kuchenna.

Wynik: schudlem 1 (jeden!) kg od 01.01

Tryb zycia siedzacy, mala aktywnosc - glownie w weekendy. Praca od rana do wieczora, wiec best I can do is zwykle spacer do sklepu. Rozumiem, ze aktywnosc pomaga, ale kurde - wlasnie dlatego jest tylko 1900kcal i 0 alko, powinny byc przeciez jakiekolwiek wyniki! Nie liczylem na 5-6 kg na miesiac, ale kurde, moze jakies 3. Zamiast tego mam jakies 0,5 kg na miech.

O co chodzi...

#dieta #grubasy #intermittentfasting #zagrubo2024 #kiciochpyta #chudnijzwykopem
  • 26
@kamilm119 musisz zmusić ciało do spalania, sam chód do sklepu to najwidoczniej za mało, zacznij truchtać ale uważaj na kolana, wsiądź na rower, idź na basen ale nie stój w wodzie tylko pływaj, zmuś ciało do palenia tego tłuszczu
  • 0
@bazyli29391: krasnolud 171 cm, waga 89. Do przyspieszenie pije kawe, czasem zielona herbate lub yerbe, staram sie pic duzo wody

@motoko: praca + doktorat po pracy. fakt jest taki, ze dopoki sie nie obronie to z czasem jest krucho

@Stan_Przedzawalowy staram sie nie jest w ogole, a jak pekam to np. zjadam linijke czekolady i wliczam w dzienne makro
@kamilm119: z 171cm i znikomą aktywnoscia masz dosc male zapotrzebowanie kaloryczne szczegolnie jezeli od dawna nic nie robisz metabolizm masz wolny, jesli w 2 miesiace spaliles 1kg to twoj dzienny deficyt wynosil ok 120-130kcal a to dosc malo jak na odchudzanie XD. jedz glownie bardzo nisko-kaloryczne produkty o niskim indeksie glikemicznym jak np. warzywa i owoce, doloz jakas aktywnosc typu codziennie szybki spacer 30minutowy
@kamilm119: Co to znaczy mała aktywność i ile ona wynosi w tygodniu, a ile w weekendy? 1900kcal to jest bardzo mało przy takiej masie, więc albo siedzisz na dupie 24/7 i nic kalorii nie spalasz, albo źle liczysz. #!$%@? dietetyk skoro ci takich podstawowych rzeczy nie wyjaśnił.
  • 0
@Piks0n: Siedze na dupie, aktywnosc minimalna. Dietetyk mial rzekomo mi wyliczyc taka kalorycznosc zebym mogl regulowac wage po prostu dieta. Tak jak pisalem w jednej z odpowiedzi powyzej - pracuje od rana do wieczora, zostaje niewiele czasu na zakupy, ogarniecie mieszkania, gotowanie, 2-3 razy w tygodniu jakis godzinny spacer. Zdaje sobie sprawie z tego, ze pewnie nie ma innej mozliwosci niz zaczac cwiczyc ale nie wiem czemu wszystkie inne poswiecenia (dieta,
@bazyli29391

nie da sie nie jedzac bardzo malo kcal schudnac nie wychodzac z domu albo wgl sie nie ruszajac sprzed kompa


A słyszałeś o czymś takim jak deficyt kaloryczny? To właśnie dzięki niemu się da. Mam nadzieję że pomogłem
@kamilm119: Regulować wagę dietą kiedy ty zaczynasz od 1900 i nie możesz zejść przy 89kg? To co, za kilka kilogramów miałbyś zejść do np 1700-1600 żeby w ogóle ruszyć? A potem poniżej 80? 1400-1500 lub mniej? Idiotyzm, tyle zapotrzebowania to ma 10 latek, a nie dorosły chłop.
Tu nawet nie chodzi o ćwiczenie, ale jak ty pewnie robisz nie więcej niż 1k kroków na dzień siedząc na dupie w domu, to