Wpis z mikrobloga

JA JUZ NIE MAM SILY DO TEJ KU*WY DIETY

Mirek, lat 32. Od stycznia:
- 0 alko
- radykalnie mniej slodyczy i fastfoodow
- deficyt kaloryczny wyliczony przez dietetyka (1900 kcal)
- od niedawna IF 18-6

Deficyt liczony z apka Yazio, kodami kreskowymi produktow i waga kuchenna.

Wynik: schudlem 1 (jeden!) kg od 01.01

Tryb zycia siedzacy, mala aktywnosc - glownie w weekendy. Praca od rana do wieczora, wiec best I can do is zwykle spacer do sklepu. Rozumiem, ze aktywnosc pomaga, ale kurde - wlasnie dlatego jest tylko 1900kcal i 0 alko, powinny byc przeciez jakiekolwiek wyniki! Nie liczylem na 5-6 kg na miesiac, ale kurde, moze jakies 3. Zamiast tego mam jakies 0,5 kg na miech.

O co chodzi...

#dieta #grubasy #intermittentfasting #zagrubo2024 #kiciochpyta #chudnijzwykopem
  • 26
  • Odpowiedz
@kamilm119:
1. Według kalkulatora powinieneś zgubić jakieś 1,8 kg w tym czasie przy takim deficycie i aktywności. To już z założenia jest bardzo powoli, więc też pytanie jakie były Twoje oczekiwania?

2. Żaden kalkulator ani dietetyk Ci nie poda dokładnie jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. To jest zawsze estymacja, tylko estymacja. To jakie faktycznie jest Twoje zapotrzebowanie i jaki deficyt się odkrywa z czasem - obserwując czy chudniesz za szybko czy
  • Odpowiedz
@kamilm119:
1. Obetnij 200 kcal
2. Jak nie masz czasu na ćwiczenia, to rób 8tys kroków (kroki zmierz smartfonem albo smartwatchem). Jak masz możliwość, kup bieżnię do chodzenia (poszukaj pod hasłem walking pad) i chodź godzinę podczas pracy (zakładam że pracujesz z domu).
Ewentualnie przejdź się pod domu w przerwach w pracy (na pewno te 15 minut możesz mieć przerwy parę razy dziennie, nie oszukujmy się). Nawet chodząc po domu można
  • Odpowiedz
@kamilm119: zbijam wirtualnego żółwika (_ )

Nie dam ci żadnej dobrej rady, ale może pocieszy cię, że są inni z podobnymi problemami. Może nie tyle nie mam czasu na ćwiczenia/aktywność, co zwyczajnie mnie to nudzi, nie sprawia przyjemności, nie chce mi się. Latem jeszcze dłuższe, kilkugodzinne wędrówki są spoko, ale przez resztę roku nic nie wchodzi.

Przy wzroście 170 cm i siedzeniu na tyłku, zapotrzebowanie na
  • Odpowiedz