Wpis z mikrobloga

UWAGA na to towarzystwo z obrazka, bo wypowiada dzień wcześniej ubezpieczenie OC na auto, na zasadzie że jak coś jest do piętnastego we kwitach to oni już tego dnia nie respektują i wypowiadają bez informacji, w #ufg dzień wcześniej, czternastego. Przez to muszę się teraz jakoś obronić, by nie płacić kary do ufg. Będę musiał iść do jakiś #prawnik co zna się na #prawo ubezpieczeń, fak...

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #uniqa #afera
merti - UWAGA na to towarzystwo z obrazka,  bo wypowiada dzień wcześniej ubezpieczeni...

źródło: uniqa-shutter-325469

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@merti: Zanonimizuj polisy i wstaw te zdjęcia, bo bez tego nie da się ogarnąć co się tu dzieje. Nie wiem jak wygląda ich formularz, ale czy w nim jest gdziekolwiek zawarta data z którą chcesz wypowiedzieć umowę? Bo mogło być np. tak, że wypowiedziałeś z 30-dniowym terminem i upłynął 23 (czy tam jaka data jest prawdziwa, whatever), a swoje masz od 25 dopiero.
  • Odpowiedz
płać że nie chciałeś się z nami dalej "bratać" na kolejny rok...


@merti: A i tak btw, mała szansa że przy ubezpieczeniu objętym ustawą ubezpieczyciel by robił coś takiego za kilka stówek Twojej składki, serio. Albo coś się #!$%@?ło technicznie, albo Ty coś #!$%@?łeś, ale działania celowego bym tu nie szukał.
  • Odpowiedz
@merti: teraz doczytałem, że wy[powiadałeś przez ich formularz i zapewne tam zaznaczyłeś "nie przedłużam na kolejny rok" no to już oni zyebali po całości jeżeli jednak wypowiedzieli OC dzień wcześniej niż przed końcem
  • Odpowiedz
  • 0
@trx87: nic nie będę anonimizował bo jak nie ogarniasz słownie to po co mam się odkrywać? Zresztą, już to wyjaśniłem koledze @powsinogaszszlaja wyżej i on załapał ;) Mało tego, dowiedziałem się że nawet jak rozwiąże się umowę po okresie przedłużenia, mimo że zawarło się z innym ubezpieczycielem, to raz że nie mają prawa naliczać ci nowej składki, a dwa też muszą przyjąć wypowiedzenie...
  • Odpowiedz
  • 0
@turbine: nie wiem jak to wygląda od strony TU ale nowy ubezpieczyciel na pewno zwiera informację w UFG że jest kolejna, nowa polisa co powoduje ciągłość ale czemu tak zrobiła uniqa to nie wiem ¯\(ツ)/¯

@trx87 sorry panowie ale mam przekonanie że jesteście od nich więc trzymajcie zwieracze jak za.je.ba. liś.cie xD Ja nie mam innego wyboru jak iść do prawnika, bo wiem że na infolinii nic nie wskóram.....

[EOT]
  • Odpowiedz
@merti: Mordo, miej przekonanie jakie chcesz xD chciałem pomóc, a też byłem ciekawy co się w ogóle finalnie stało, natomiast skoro jesteś tak nieufny to w sumie trochę rozumiem i podpowiem mocno ogólnie. Prawnik brzmi jak dobry pomysł, dodatkowo możesz pomyśleć nad UKNF, jest tam instytucja związana z ubezpieczeniami, na infolinię nie licz bo pewnie jak 99% infolinii są bezużyteczni o ile nie chcesz kupić produktu xD
  • Odpowiedz
@merti: jak jest do 15 to do 15 ktoś chce cię zrobić w konia , przecież jak by zrobiłeś szkodę tego 15 to co z własnej kasy masz zapłacić szkodę ? Ja bym nic nie płacił jakieś oszustwo ewidentnie , na twoim miejscu udał bym się na policję i zgłosił próbę oszustwa
  • Odpowiedz
@merti: i jak temat się zakończył, mam dwie polisy u nich na auta, liczyłem na dobre asistance, teraz skusiłem się na AC ale jak taki krzak, to następnym razem wypierniczam od nich i szukam czegoś lepszego
  • Odpowiedz