Wpis z mikrobloga

UWAGA na to towarzystwo z obrazka, bo wypowiada dzień wcześniej ubezpieczenie OC na auto, na zasadzie że jak coś jest do piętnastego we kwitach to oni już tego dnia nie respektują i wypowiadają bez informacji, w #ufg dzień wcześniej, czternastego. Przez to muszę się teraz jakoś obronić, by nie płacić kary do ufg. Będę musiał iść do jakiś #prawnik co zna się na #prawo ubezpieczeń, fak...

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #uniqa #afera
merti - UWAGA na to towarzystwo z obrazka,  bo wypowiada dzień wcześniej ubezpieczeni...

źródło: uniqa-shutter-325469

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja: nie wrzucam tu wrażliwych dokumentów ale uwierz mi na słowo, tak jest. Jak sprawa się zakończy to wtedy mogę ci podesłać polisę ;) Dobrze że wszystko mam na mailu i nie kasuję ich co z nimi zawierałem, na jaką kwotę i na jaki okres :)
  • Odpowiedz
@merti: No dobra, ale rzuciłeś sobie opisem. Równie dobrze mogę powiedzieć że nie polecam transakcji z użytkownikiem @merti bo wali konia kupującemu za zniżkę 20zł za telewizor XD To co opisałeś na tak regulowanym rynku jak ubezpieczenia OC to jest gruby temat i nadaje się do nagłośnienia, ale musi być prawdą. Zamaż dane i wrzuć polisę i jakiekolwiek sensowne dowody.
  • Odpowiedz
@merti: Gdy masz kupione OC z płatnością jednorazową, terminy ochrony biegną od dnia zawarcia, do dnia zawarcia minus jeden następnego roku. Polisa ulega automatycznemu przedłużeniu.
Gdy płatność jest w ratach, terminy płatności są podane na polisie, w tym przypadku, przy braku płatności ostatniej raty TU ma prawo nie przedłużyć ubezpieczenia OC.
  • Odpowiedz
  • 0
@trx87: uwierz mi ale nie mogę bo po dacie dojdą, a chcę to przejść legalnie zgodnie z prawem

@Strigiformesman nieee, normalnie używane, co rok zmieniany ubezpieczyciel na tańszego ;)

@powsinogaszszlaja czemu tak zrobił to nie wiem. płatne jednorazowe
ubezpieczenie miałem od do i tym do było 15 luty (te daty nie są tymi co są na polisie, sorki). Dziś w kolejnym liście od UFG dowiedziałem się że uniqa podała im że rozwiązała ze mną ubezpieczenie oc z dniem 14 luty ale ja o tym nie wiedziałem, żadnej informacji zwrotnej ale najważniejsze dlaczego - to tak najprościej opisałem bo
  • Odpowiedz
ubezpieczenie miałem od do i tym do było 15 luty

Dziś w kolejnym liście od UFG dowiedziałem się że uniqa podała im że rozwiązała ze mną ubezpieczenie oc z dniem 14 luty ale ja o tym nie wiedziałem,


@merti: Czy masz w dokumentacji wysłane im wypowiedzenie?
Wysyła się pocztą, faksem, nie mailem.
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja:

Gdy masz kupione OC z płatnością jednorazową, terminy ochrony biegną od dnia zawarcia, do dnia zawarcia minus jeden następnego roku. Polisa ulega automatycznemu przedłużeniu.


pierwszy raz coś takiego słyszę... czyli mimo że płacę od razu, jeden raz to polisę nie mam na 365dni tylko na 364? ciekawe...
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja: no i dalej nie rozumiesz. ja miałem do 24 grudnia ale uniqa wypowiedziała je informując ufg dnia 23 grudnia, a nowa weszła 25 grudnia - kurtyna, merti pierwszy raz? ;) #pdk
  • Odpowiedz