Wpis z mikrobloga

@JohnnyPomielony: przecież to jest całkiem zrozumiałe.

Wyobraź sobie że masz psa i lubisz tego psa. Czy jakaś nowo poznana dziewczyna z tindera będzie dla Ciebie ważniejsza od niego? Czy oddałbyś psa do schroniska albo w inne ręce tak samo łatwo jak zrezygnowałbyś z utrzymywania relacji z tą dziewczyną gdyby miało to jakiś dobry powód?
Jasne że nie, po dłuższym czasie, kiedy zbudujecie trwałą, mocną, intymną więź - tak, oczywiście osoba będzie
@keep_movin: nie wiem czy da się przywiązać do chomika, wiem że da się przywiązać do psa.

Chomiki w ogóle mają jakiegoś rodzaju osobowość? Cieszą się jak widzą właściciela? Reagują na imię? Da się odróżnić jednego chomika od innego inaczej niż po kolorze? Nie wiem. Wiem że psy jak najbardziej i ludzie się do psów przywiązują.

Nie wiem, bo nie miałem nigdy chomika, ale wydaje mi się że w tym wymiarze (możliwości
Ale was pogrzało. Dziewczyna w żartobliwy sposób pisze o tym, że ma psa (wyklucza osoby z alergią, nie zostawi nagle psa żeby lecieć na spontaniczny last minute samolotem) i jest dla niej ważny (być może instynkt macierzyński - kto nie miał parcia na zwierzaki, jest singlem a ma swój wiek to zrozumie; lubi zwierzaki a to łączy często ludzi) a wy dorabiacie do tego filozofię dlaczego dała wam w lewo. ( ͡
@kjungst: Można to wyrazić bardziej delikatnie, stosując eufemizmy lub mówiąc to w sposób pośredni. Na przykład:

- "Czasami masz inne spojrzenie na pewne rzeczy."
- "Może mamy odmienne sposoby postrzegania tej sytuacji."
- "Czasem zaskakujesz mnie swoim unikalnym podejściem do problemów."

Pamiętaj, że ważne jest, aby zachować szacunek i takt, nawet gdy chcesz wyrazić krytykę.
przecież to jest całkiem zrozumiałe.


Wyobraź sobie że masz psa i lubisz tego psa. Czy jakaś nowo poznana dziewczyna z tindera będzie dla Ciebie ważniejsza od niego? Czy oddałbyś psa do schroniska albo w inne ręce tak samo łatwo jak zrezygnowałbyś z utrzymywania relacji z tą dziewczyną gdyby miało to jakiś dobry powód?

Jasne że nie, po dłuższym czasie, kiedy zbudujecie trwałą, mocną, intymną więź - tak, oczywiście osoba będzie dla Ciebie