Wpis z mikrobloga

Obejrzalem wlasnie wywiad Mazurka z panią poślicą Anną Marią Żukowska.

Padlo pytanie od sluchacza, ktory przedstawil sie jako mlody wyborca Lewicy, co lewica ma do zaoferowania mlodym mezczyznom w kwestiach, w ktorych jawnie sa dyskryminowani, takich jak wyzszy wiek emerytalny czy obowiazkowa sluzba wojskowa.

Co na to odpowiedziala pani poślica Zukowska (przypomne, ze zostala mianowana szefowa klubu Lewicy, wiec to nie jest podrzedny posel)?

A no tak, ze w sumie w ogole nie odpowiedziala i generalnie to mezczyzni to sa incele bo kazdy by chcial kobiete za darmo i chca zmuszac kobiety do rodzenia, watku emerutyry czy obowiazkowej sluzby wojskowej nawet nie poruszyla.

I to jest ta rownosc wedlug Lewicy? Czyli przywieleje i rownosc rozumiem, ze sa tylko dla kobiet, a tfu mezczyzni to do okopow i pracowac do smieci, a poza tym patriarchat i jezeli sie mowi o tym glosno to jest sie incelem.

Prosze o wypowiedz ludzi z tagu #neuropa

Link do oryginalu gdzie zaczyna o tym mowic: https://www.youtube.com/live/A9aviik4Dnk?si=AS9bCf4lK2Zr8gY4&t=4096

#bekazlewactwa #lewica #lewackalogika #4konserwy #polityka
Kielbasiarz - Obejrzalem wlasnie wywiad Mazurka z panią poślicą Anną Marią Żukowska. ...
  • 88
@NonOmnisMoriar: ojej, sojaczku, nie popłacz się.

Sam jesteś wyświechtany w drugą stronę. Myślisz, że nie widzę co czasem piszesz?
Bronisz zawsze baby, najeżdżasz na chłopów.

Widzę od ciebie tylko ojej faceciki znowu wytykają hipokryzję bab, muszę je uratować.
@keep_movin wiesz co, trzy lata noszenia dziecipod sercem, potem trzy porody, potem trzy lata macierzynskiego, potem wiele lat sprawowania opieki, bo jak wiadomo, to mamy chodza na wywiadowki, to mamy chodza do lekarzy, to mamy odrabiaja lekcje, to mamy planuja zajecia pozaszkolne, urodziny i swieta, itd itp. Ile jest samotnych matek w zwiazkach, ktore pracuja i potem zajmuja sie dziecmi - wiekszosc. Osobiscie nie znam rodziny, w ktorej by bylo inaczej.

O
@keep_movin nie zmienia jednak to faktu, ze sprawiedliwosci nie ma i nie bedzie, szczegolnie dla kobiet, a jesli dla was te wszystkie poswiecenia, ktore trwaja cale zycie, to rownowartosc trzech lat wczesniejszej emerytury, to nie wiem co powiedziec. Jest to wstyd i hanba, ze ktokolwiek to w ogole porownuje. Nie sadze ze jest jakakolwiek ilosc lat emerytury, ktora to rekompensuje. A dowodem jest fakt, ze mezczyzni tak rzadko podejmuja trud rodzicielstwa. Dzieki
@Albacete no to tak jak wspominałem wyżej z polskich chyba Dwie Lewe Ręce najlepiej wypadają. Żiżka czy Varoufakisa też warto posłuchać/poczytać, choć nie mają własnych podcastów.

Myślęć głębiej też ciekawe, ale tu już mocno krzykliwa forma, więc może odstraszać. No i już mocno w filozofię wchodzą, mniej politycznie.
a no tak, jak zawsze lewak ma swoja 12512312 wesje lewicy ktora jest najmondrzejsza i najlepsza i tym razem zadziala xDDD


@OskarDeveloperski: Wiadomo, na swiecie istnieje tylko Lewica jako hipisowska komuna i Konfederacja. Nie ma absolutnie nic pomiędzy. Lewica i Prawica - choose your fighter xD
@wstanczyk

Dwie Lewe Ręce


Sorry, ale iks de. Kiedyś przez przypadek puściłem ten podcast sobie w samochodzie i to lewicowy program commentary, równie dobrze mogłem puścić audycje Onet Rano itd. Czyli formuła, dlaczego prawica/konserwy to zło i opinia bieżących wydarzeń przez pryzmat lewicowego myślenia, ale nie jakiegoś ideologicznego, czy filozoficznego, tylko chamska propaganda anty, dorzucenie swoich 5 groszy do polaryzacji. Może i gdzieś tam przemycają jakąś krytykę wobec parlamentarnej lewicy, ale to
@Albacete no skąd ja się spodziewałem, że pytasz tylko po to, aby wrzucić swoją wyuczona formułkę, kogo masz nie lubić xd nie wiem czemu jeszcze się spodziewam po wykopku myślenia, ciągle się łapie.

A że nie oglądałeś to zdradziłeś się tym tekstem o polaryzacji. Bodaj jedyni tworcy którzy pojawiają się tak często na lewicowych jak i prawicowych kanałach, jak klub Jagielloński czy Warzecha nawet, z którym Dymek ma program.

No ale you