Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak ponad 20 lat lat temu w Polsce zaczęli budować pierwsze duże galerie handlowe, jakie to wtedy dla ludzi było WOW, jakieś zagraniczne sklepy z odzieżą, elektroniką gdzie młodzież spędzała w okresie zimowym grając na jakiś grach demo, sklepy z drogimi zegarkami, restauracje typu KFC, McDonald's, można stwierdzić, że w weekendy dla sporej ilości osób (szczególnie w okresie zima) był to drugi dom!

#nostalgia #heheszki #lata90 #gry #gimbynieznajo #polska #krakow
wakxam - Pamiętam jak ponad 20 lat lat temu w Polsce zaczęli budować pierwsze duże ga...

źródło: 1280px-Krakow_Zakopianka_20071110_1432

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Pamiętam jak ponad 20 lat lat temu w Polsce zaczęli budować pierwsze duże galerie handlowe, jakie to wtedy dla ludzi było WOW, jakieś zagraniczne sklepy z odzieżą, elektroniką gdzie młodzież spędzała w okresie zimowym grając na jakiś grach demo, sklepy z drogimi zegarkami, restauracje typu KFC, McDonald's, można stwierdzić, że w weekendy dla sporej ilości osób (szczególnie w okresie zima) był to drugi dom!


@wakxam: Nie chcę zabrzmieć jak boomer, żeby
  • Odpowiedz
@wakxam: To u nas było tak, że raz w miesiącu w sobotę zbieraliśmy się wszyscy czyli moi dwój bracia oraz rodzice i na zakupy. Wyglądało to tak, że tata zaraz po śniadaniu wsiadał w rower i jechał na obrzeża Oświęcimia do garaży, gdzie trzymaliśmy Daewoo Lanosa. Tata przyjeżdżał autem i wszyscy do środka. No i była wyprawa z Oświęcimia do Tych do Hypernovej później był to Real. Najlepsza rzecz była taka,
  • Odpowiedz
@Cztero0404: naturalna kolej rzeczy, dostaliśmy łatwo dostępną technologię, która umożliwia te spotkania bez wychodzenia z domu i dodatkowo stare społeczeństwo, które za każdym razem robi kwik kwik na to, że młodsi wolą spędzać czas w domu przyczynili się to tego zastraszaniem i dzwonieniem na policję bo ktoś miał czelnosc spotkać się pod klatką albo poodbijać piłkę bliżej bloku
  • Odpowiedz
  • 1
@wakxam U mnie postawili Auchana na drugim koncu miasta jakoś w okolicach 2000r. Jechało się okolo godzine dwoma autobusami i większość dnia zajmował jeden wypad ale się jeździło bo to było coś nowego.
  • Odpowiedz
@wakxam w sumie przypomniałeś mi jak to kiedyś były konsole w centrach handlowych poustawiane i można było pograć. Pamiętam że zawsze było zajęte 😅

Tera chyba już nie ma takich rzeczy. Pewnie nieopłacalne.
  • Odpowiedz
naturalna kolej rzeczy, dostaliśmy łatwo dostępną technologię, która umożliwia te spotkania bez wychodzenia z domu i dodatkowo stare społeczeństwo, które za każdym razem robi kwik kwik na to, że młodsi wolą spędzać czas w domu przyczynili się to tego zastraszaniem i dzwonieniem na policję bo ktoś miał czelnosc spotkać się pod klatką albo poodbijać piłkę bliżej bloku


@TylkoDuda123: Przepraszam, ale nie mogę się zgodzić iż jest to kwestia ''dostania'' technologii, bo
  • Odpowiedz
@wakxam: spokojnie mogę powiedzieć że praktycznie co drugi dzień zimą chodzilem do Galerii Mokotów po szkole w czasie gimbazy. Mieliśmy calkiem blisko ze szkoły a i miałem autobus pod dom stamtąd.
Czasy kiedy nawet zakupy cropp townie to był coś na co nie było stać każdego dzieciaka. Chodziło się po tych sklepach patrząc co mają nowego i wymyślając co będę mógł sobie kupić mając pineiadze. Do tego pqtrzylo sie nowe telefony
  • Odpowiedz
rozwin bo nic z tego nie wynika co napisałeś


@TylkoDuda123: Bez problemu. Chodziło mi oto, że 10-15 lat temu również już praktycznie każdy miał dostęp do technologii uważanej przez ciebie za jednego z winowajców różnica jest taka, że różnił się tylko model i możliwości telefonu.
  • Odpowiedz
Czasy kiedy nawet zakupy cropp townie to był coś na co nie było stać każdego dzieciaka. Chodziło się po tych sklepach patrząc co mają nowego i wymyślając co będę mógł sobie kupić mając pineiadze. Do tego pqtrzylo sie nowe telefony w RTV albo na nowe korki do piłki w Go sporcie. W empiku byly stoiska do grania na xboxie albo playstation. Na nowe plyty mozna bylo popatrzeć albo też ich posłuchać bo
  • Odpowiedz
@Cztero0404: no tak i 10-15 lat temu wyglądało to tak samo jak teraz, więc dalej nie rozumiem co masz na myśli. Ja napisałem o przełomie gdy ta technologia dotarła już praktycznie do każdego czyli mówimy o 20 latach wstecz. Większość aktywności przestały mieć sens jak spotkania w kafejkach internetowych, za które trzeba bylo placic, a takie projekty jak masowa likwidacja osiedlowych boisk na parkingi przy tym nie tworząc żadnych możliwości dla
  • Odpowiedz
bo ile można siedzieć na ławce, z której jesteś wyganiany?


@TylkoDuda123: To też jest akurat prawda, w mieście z którego jestem to akurat place zabaw raczej na parkingi przerabiali nie boiska. Z jednej strony było czego dzieci nie siedzą na powietrzu z drugiej spisywanko
  • Odpowiedz
@wakxam: a ja pamiętam, że zachodnie koncerny słabo się przygotowały na polskie realia i całe rodziny jeździły kraść pełne kosze.
No i obsługa na wrotkach.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: do Media Marktu było za daleko, pamiętam jeszcze w salonie bose że był jeden z pierwszych ipodów na wystawie. Taki co miał go 50 cent w jakimś clipie z 4 przyciskami na górze
()
  • Odpowiedz