Wpis z mikrobloga

Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć na haku za malutkim japończykiem ale teraz mam większe rozterki - czy w ogóle będę miał co ciągnąć za tym japończykiem.
Panowie Caravanisci (to ok określenie? ) jak już wspominałem orzyczepe zakupiłem. Z defektem - ot myślałem że cyk fuch sylikonek i na spaxie się to skręci i będzie ale jednak chciałbym zrobić to bardziej po bożemu. A czytając coraz więcej sytuacja zaczyna wydawać mi się coraz bardziej dramatyczna.
Otóż- jakieś sugestie na poniższe uszkodzenia?
Jutro spróbuję wybebeszyc środek i sprawdzić jak to wygląda w środku. Domyślam się że troche przedniej konstrukcji będzie do wymiany. Sytuacja do opanowania? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Polubiłem to pudło.
#przyczepa #camping #caravaning #przyczepakempingowa #kemping #motoryzacja też trochę. #remontujzwykopem
starebaby-i-wino - Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć...

źródło: temp_file2792416927682569236

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 ciężki kawał chleba jak dla mnie. Trasa 10h osobówką - spoko, nie ma sprawy - raz na jakiś czas na tripa. Codziennie chociażby po 6 godzin? Nie wiem, chyba nie dla mnie mimo że lubię jeździć autem, ale osobowym ;P

Pytanie mam - natury technicznej. Jak będę meble kładł/wieszał to np górne były przykręcane pod listwą zewnętrzną. Próbować też je tak kręcić i liczyć że trafie czy tak jak wyżej
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino Wiesz lepsza organizacja ruchu, lepsze drogi i inna kultura na drodze. Samej jazdy jest tylko sześć godzin. Jedna godzina na zmiany naczep i inspekcję, a reszta to pogawędki ze znajomymi na truckstopie czy w odziale w Seattle.

Możesz próbować, kwestia czy trafisz. Myślę że na kołki będzie łatwiej, zwłaszcza te na dole. Wiszące to musisz popatrzeć czy da się przykręcić chociaż częściowo do głównych belek w ścianie.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 a no w sumie to prawda, że jeszcze dużo wokół innych rzeczy na ten czas pracy się składa i inaczej to leci. No i zapewne jak na taki dystans bliski to pewnie w domu jesteś na bieżąco, nie jak na międzynarodówce.

A no o dół właśnie się nie boję, bo mniej więcej mam pomierzoną wysokość belek plus coś tam przyimprowizuje, tylko właśnie z tą górą się ciut obawiam. Bo tam
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino no postęp jest!!! Teraz wyszło, że jesteś zabójcą żabek XD. Kwestia czy chcesz zasłony czy żaluzje? U nas w przyczepach królują żaluzje. Nie wiem czy da radę kupić gotowe w tym rozmiarze. Jak coś to w Częstochowie szwagier z siostrą mają wytwórnię żaluzji i rolet, mogą Ci zrobić na wymiar. Karnisze, które widzę w naszych samochodach kempingowy są bardzo delikatne, pewnie miałeś te same, dlatego nie przeżyły.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 żadna żywa żabka nie ucierpiała podczas remontu tej budy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kurde. W sumie fajna opcja żaluzja. Mam jedną na małym okienku. Ale chyba nie chce inwestować aż tak bardzo w to bo dotychczas byli budżetowo robione ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale dzięki za info! Plus nienwiem czy w tym orzypadku to się sprawdzi bo okna są pod skosem. Musiały
starebaby-i-wino - @Szkodnik1 żadna żywa żabka nie ucierpiała podczas remontu tej bud...

źródło: temp_file3840223816368903992

Pobierz
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino XD wypadki przy pracy się zdarzają. Pytam czy siatka jest bo jest opcja żaluzji z siatką. Widziałem takie na aliexpress. Same żaluzje żeby były pod kątem, to mają na dole mocowania przykrecone na stałe do ściany i na wcisk w nie wchodzi spód żaluzji.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 szczególnie jak się nie ma bladego pojęcia o kablach i posiłkuje się zdjęciem typu "tu jak zribir węzeł z kabli to będę wiedział o co chodzi, a tu się domysle" xD kurde, no tak jak mówiłem brak mi koncepcji jest i improwizuje. Zobaczę jak te okna zasłonić jak będę miał gotową resztę. Nabiłeś mi trochę klina z żaluzjami ( ͡º ͜ʖ͡º) odpada mi mocowanie tego
  • Odpowiedz