Wpis z mikrobloga

Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć na haku za malutkim japończykiem ale teraz mam większe rozterki - czy w ogóle będę miał co ciągnąć za tym japończykiem.
Panowie Caravanisci (to ok określenie? ) jak już wspominałem orzyczepe zakupiłem. Z defektem - ot myślałem że cyk fuch sylikonek i na spaxie się to skręci i będzie ale jednak chciałbym zrobić to bardziej po bożemu. A czytając coraz więcej sytuacja zaczyna wydawać mi się coraz bardziej dramatyczna.
Otóż- jakieś sugestie na poniższe uszkodzenia?
Jutro spróbuję wybebeszyc środek i sprawdzić jak to wygląda w środku. Domyślam się że troche przedniej konstrukcji będzie do wymiany. Sytuacja do opanowania? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Polubiłem to pudło.
#przyczepa #camping #caravaning #przyczepakempingowa #kemping #motoryzacja też trochę. #remontujzwykopem
starebaby-i-wino - Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć...

źródło: temp_file2792416927682569236

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 aaa czyli to już kamper normalny z własnym napędem a nie przyczepa? :D
Holenderka to w sumie już bardziej domek na kołach.
W stanach to chyba dość popularne, ale pewnie pod inną nazwą. W filmach często widać całe osiedla takich właśnie przyczep. Jeśli widziałeś kiedyś "Trailer park boys " napewno będziesz wiedział o co chodzi :)

Czyli w środku mogę ewentualnie losowo powykręcać jakieś wkrety?
Co do kosztów właśnie sprawa
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino Holenderka czyli mobilehome. To jest domek robiony w fabryce i transportowany na kołach. Na miejscu zdejmuje się ramę z osiami/kołami i opuszcza na wylewkę. Różnica jest taka, że one nie są dostosowane do 12V i gazu z butli tak jak przyczepa czy samochód kempingowy.

Możesz wymieniać śruby, tylko po jednej, bo jak wszystkie naraz odkręcisz to XD
Kempingowe życie to jest też uzależniającą pasja, więc się kompletnie nie zdziwię jak
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 oo No bardzo możliwe, w Anglii akurat spotkałem się z takimi które cały czas oś z kołami miały mimo że były zamieszkałe od paru lat.
W Polsce też robią się teraz popularne bardzo.

Owszem. Ja lubię takie klimaty bardzo jak namioty, jeziorka, lasy a jak była by opcja jeszcze posiadania swojej przyczepy i np rozbijania się w takim kempingu na chociaż 2-3dni - super! :D

Dziś już w sumie przygotowałem wszystko żeby podłogę dokończyć. Myślę że nie będzie
starebaby-i-wino - @Szkodnik1 oo No bardzo możliwe, w Anglii akurat spotkałem się z t...

źródło: temp_file9192286304385759139

Pobierz
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino

A tu tak z ciekawości zacząłem palucha wciskać No i rozgrzebałem

Musisz trzymać paluchy w kieszeniach XD. A tak na serio, nie przejmować się i nie patrzeć na wszystko razem, bo się załamiesz. Po jednej rzeczy powoli do przodu.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 haha no muszę ale naogladalem się filmików z remontów ze nie mogłem się powstrzymać ( ͡º ͜ʖ͡º) fajnie jakby to był wyciek okienkiem a nie spod listwy bo może by się konstrukcja ostała w jakimś stanie akceptowalnym.

Narazie tak jak mówisz skupiam się na przodzie. Narazie Pogoda mi nie dopisuje a muszę wszystko robić pod chmurką wiec staram się chociaż poprzygotowywac sobie wszystko żeby wkroczyć
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 po tym zdjęciu xo wysłałem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak tak to powiem Ci ze właśnie zepsułeś mi dobry humorek po wprawieniu pierwszej warstwy podłogi haha

Eh, w 7 godzin To ja szafy nie złożę jako stolarz amator a co dopiero takie rzeczy. Ale No to też bardziej taśmowa produkcja. Co nie zmienia faktu ze kurde... później remonty trwają miesiącami

Ładne? ( ʖ̯
starebaby-i-wino - @Szkodnik1 po tym zdjęciu xo wysłałem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak tak to powi...

źródło: temp_file1975975631240892921

Pobierz
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 dobra, zrozumiałem aluzje chyba ( _)

Dziś się udało dokończyć podłogę, wyszła spoko moim zdaniem jak na moje umiejętności i możliwości, i już powoli ściany idą w górę :D
Narazie ta główna konstrukcja, później wewnętrzna przedniej ściany. Fajna w sumie robota, muzyczka gra, mopasowywanie elementów jest, tylko się obawiam że troche się mi później wymiary zmienią i kąty nowej sklejki wewnętrznej i meble już się nie spasują,
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 mam pytanie, myślę że dość proste alw nie umie sobie tego wymyślić xD otóż mam już odbudowaną podłogę, kończę konstrukcje ściany, ściany z przodem pospinane i wszystko wyszło fajnie - ALE! Kiedy mam to uszczelniac? Listwa z przodu jest łączona, tak na 80cm od przodu od dołu a dalej pp samą dupke leci w całości, to pewnie jakieś 4m listwy jak nie lepiej. Mam ją odkręcić całą? Czy uszczelnić ten
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino jak wszystko w środku jest gotowe, czyli sztywne, żeby się nie ruszało. Teraz z zewnątrz zazwyczaj przednie i tylne poszycie jest "wieszane". Więc tutaj musisz zrobić eksperyment i powoli po luzować od dołu do góry tylko z jednej strony. Jeśli się będzie bardzo ruszać, to nie zdejmuj listwy tylko lekko podnieść, że ją dobrze uszczelnić.
Druga metoda na szybko, to nożem i ostrą szpachelką wydlubujesz silikon z pod listwy i
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 Kurde. Metoda z nożem wydaje się chyba nie wykonalna. Ogólnie poszycie u mnie przód tyl i dach wygląda na jeden kawał aluminium. Z przodem i tyłem nie powinno być problemów bo już je odkręcałem chyba w większości. Ale np myślę o bocznej - ona poza małymi elementami na 80cm z przodu i z tyłu jest w całości chyba na 3m i to jeszcze po łuku. A ogólnie pod nią jest
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino Jeśli dach, przód i tył jest cały razem, to super. Ja mam tylko jedną fotkę z zewnątrz od ciebie na samym początku. Więc bazuje na naszych przyczepach XD. Jeżeli wszystko jest złączone razem wewnątrz to zewnętrzne listwy łączące boki z dachem/tyłem/przodem są tylko do zabezpieczania przed wodą, kwestia w jakim stanie jest ta gumowa uszczelka. Daj fotki z zewnątrz.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 o kurde. Rzeczywiście jedno foto i to mocno z czapy :D ale tam akurat widać to łączenie listwy. Podrzucę jakieś zdjęcie a jutro zrobię coś typowo nastawione na listwy. Ogólnie to jest szansa że wiele przyczep jest na takiej zasadzie jak Ty mówisz bo czesto w relacjach z remontów widzę że ktoś sobie przednią sciane wynosi i robi na otwartym szkielecie.
Ta gumowa uszczelka z tego co widziałem dotychczas jest
starebaby-i-wino - @Szkodnik1 o kurde. Rzeczywiście jedno foto i to mocno z czapy :D ...

źródło: temp_file9222900455765434103

Pobierz
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino fajna, w sam raz na wypady w Europie. Tylko jak skończysz remonty uszczelniające, to będziesz musiał sprawdzić hamulce i przesmarować łożyska. To jest problem numer dwa, często je widzę na poboczach autostrady z jednym brakującym kołem. Najczęściej albo wcale nie są smarowane, albo ludzie nie wiedzą jak dokręcić śrubę trzymającą łożyska.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 KĄT* No to niezły że mnie analfabeta xD
A no tak, pod względem mechanicznym jest taki plus że więcej nic tam nie ma do zepsucia oprócz tego co wymieniłeś :D już nie raz słyszałem historie o dociagnietych łożyskach w samochodzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Można powiedzieć że przód już konstrukcyjnie ogarnalem, dach w łazience dziś również. Konstrukcja pod listwą na szczęście w eleganckim stanie. Ten kawałek
  • Odpowiedz
@starebaby-i-wino XD nawet nie zwróciłem uwagi. Chyba największy plus życia po drugiej stronie oceanu. Nikt tutaj nie przywiązuje uwagi do takich rzeczy. Liczy się przekaz, nie ważne jak napisane, ważne że wszyscy kumają co masz na myśli.
Brawo, naprawy poszły jak z bicza. A nie mówiłem, początki są zawsze trudne, ale im dalej, tym lepiej.
  • Odpowiedz