Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi mędrcy z wykopu, czemu ciągle pojawia się w kwestii CPK ten argument że jacyś rzekomo opłaceni pisowcy obudzili się po wyborach do bronienia projektu, żeby dalej móc robić swoje interesiki? W spółce jest nowy pełnomocnik, cała nowa rada nadzorcza przez niego wymieniona, nowy p.o. prezesa. Nowy rząd może tam wszystko, wywalić każdego pisowca jaki tam został i zastąpić kompetentnymi ludźmi, zablokować wszystkie lewe przetargi jeśli takie były, nawet jeśli jakiś pisowiec ma tam działkę to przy wywłaszczeniu dostaje normalną wycenę rynkową zgodnie z ustawą i tego też mogą przypilnować. Jak ktoś w spółce zarabia za dużo to ludzie Tuska mogą te pensje obniżyć. Rząd ma prokuraturę, która każdego oszusta może rozliczyć i wsadzić za kratki. Dlaczego PIS miałby dalej się dorabiać na projekcie nad którym ma obecnie zerową kontrolę? Lasek miałby ich tam trzymać? Jak wam się to klei w głowie? Czy może chodzi o to, że już z góry przed audytem wydaliście wyrok, że projekt ma iść do kosza a rzucanie takich nielogicznych argumentów ma tylko w tym pomóc?

#cpk #bekazpisu #bekazwykopkow #4konserwy #neuropa #polityka #sejm
aei9077 - Wytłumaczcie mi mędrcy z wykopu, czemu ciągle pojawia się w kwestii CPK ten...

źródło: Screenshot 2024-02-16 at 22.14.30

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@aei9077: PiS zbudował mit CPK jako coś co cudownie sprawi że staniemy się jakąś ekonomiczną potęgą.

To jest po prostu propagandowe narzędzie do bicia w obecny rząd. Taki dokładnie jest z tego pożytek dla PiSu.
  • Odpowiedz
  • 2
PiS zbudował mit CPK jako coś co cudownie sprawi że staniemy się jakąś ekonomiczną potęgą.


To jest po prostu propagandowe narzędzie do bicia w obecny rząd. Taki dokładnie jest z tego pożytek dla PiSu.


@JuliuszSlowacki: Ale ja tu mówie o tym, że gdy ludzie niepewni tego co planuje nowy rząd zaczęli zadawać pytania to na wykopie czytam, że to tylko grupa opłaconych pisowców robi sztuczny szum w internecie, żeby móc
  • Odpowiedz
@JuliuszSlowacki: Ale ja tu mówie o tym, że gdy ludzie niepewni tego co planuje nowy rząd zaczęli zadawać pytania to na wykopie czytam, że to tylko grupa opłaconych pisowców robi sztuczny szum w internecie, żeby móc dalej kręcić wały na CPK. A ja się pytam, jak mieliby to robić skoro od miesiąca rządzi tam Tusk i jego ludzie, którzy mogą zrobić wszystko co chcą?


@aei9077: bo grupa pisowców
  • Odpowiedz
  • 11
Ten spin jest tylko po to by nie drążyć tematu tego ile przy CPK zajumano kasy, bl to PIS przeraża. Stąd Polakom się wmawia, że grzebanie przy CPK to zdrada i sprawi, że Polska przestanie istnieć. CPK to jakby Gwiazda Śmierci która uczyni z nas imperium xD Idiotów to łykających, jak to w Polsce, jest wielu.
  • Odpowiedz
  • 0
CPK w wariancie optymistycznym zostanie ukończony w 2035. To kilka kadencji. pisowcy przez ten czas mogą wrócić do władzy i doić CPK.


@Gieekaa: XDD a to faktycznie zajebisty argument, nic nie budujmy bo jeszcze pis wróci do władzy i się na tym uwłaszczy. Nie budujmy elektrowni atomowej, CPK, kolei autostrad bo PIS może wrócić więc nie ma sensu. Czy w tym kraju istnieje coś poza PISem i antypisem? Hmm, może
  • Odpowiedz