Wpis z mikrobloga

@trololo55:

dopłaty


Ustalmy to w końcu bo nikt mi nie chce odpowiedzieć. Elektryki są tańsze czy po prostu lepsze?

aparat państwa pcha konsumenta w stronę jedynej słusznej opcji


Nie czuję żadnej presji ani przymusu. Czujesz w Polsce?
Nie czuję żadnej presji ani przymusu. Czujesz w Polsce?


@PiotrFr: Nic się nie przejmuj, niektórzy twierdzą, że percepcja jest ściśle powiązana z inteligencją, to pewnie przez to.

Sztuczne pompowanie cen aut spalinowych, narzucanie rozwiązań zwiększających awaryjność spalinówek, pogarszających ich osiągi i przyjemność z korzystania z nich, wyższa akcyza, dopłaty do elektryków, pasy dla elektryków, opłaty za parkowanie niższe dla ev, SCT, nadchodzące zakazy sprzedaży spalinówek, pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.
@trololo55:

Sztuczne pompowanie cen aut spalinowych,


Co jest sztucznie pompowane? Nie widzę wzrostów cen przewyższających inflację ( i nie chce tu przykładu, że jakiś producent skasował bieda wersję czegoś, bo nikt jej nie kupował)

narzucanie rozwiązań zwiększających awaryjność spalinówek


Jakich np?

wyższa akcyza


Jaka akcyza? Wiesz że ona jest tylko w Polsce i to od 20 lat?

pasy dla elektryków, opłaty za parkowanie niższe dla ev, SCT


U mnie nie ma
@PiotrFr: typię ja już cię tyle razy złomowałem w tych dyskusjach, że nie chce mi się nawet odpisywać, ty masz pamięć kurczaka, musiałbym pisać co już pisałem, wklejać linki, które już wklejałem... Jest piątek wieczór mam lepsze rzeczy do robienia, narta!
@trololo55:

typię ja już cię tyle razy złomowałem w tych dyskusjach


Tak tak xD
Żyj w swoim urojonym świecie, że ludzi zmuszają do zakupu dziś. Ciekawe dlaczego w Polsce się tam mało z tego przymusu sprzedaje
  • 0
że nie chce mi się nawet odpisywać


@trololo55: Moze dlatego ze teoria "spisku zmuszajacego" poprostu nie trzyma sie kupy.
Jest rownie prowdopodobne co spisek ktory doprowadzil do uzaleznienie spoleczenstwa od samochodu. Bo spoleczenstwo ktore nie potrafi sie poruszac inaczej niz z pomoca sterowanych centralnie paliw bedacych pod sciesla kontrolo rzadu latwiej kntrolowac...
@JayCube: Jak bym wiedział, że jesteś lunatykiem, który twierdzi, że:

- dopłaty do elektryków
- brak akcyzy dla elektryków
- dodatkowe koszty producenta jeżeli silnik emituje co2 powyżej danego poziomu
- kary dla producentów jeżeli nie sprzedadzą wystarczająco dużo ev i hybryd
- dpfy, gpfy, adblue itd
- pasy dla elektryków
- opłaty za parkowanie niższe dla ev
- SCT

to teoria spiskowa to bym nawet nie pisał pierwszego komentarza...

@
Chyba nie ja dyskutuje z faktami i probuje je podważać za pomocą teorii spiskowych…


@JayCube: Jakie teorie spiskowe? Nieprawdą jest, że w Norwegii ciężko teraz kupić nowy samochód spalinowy? Wrzucasz liczbę pod swoją tezę, a później "skaczesz" do ludzi, bo się z Tobą nie zgadzają. Zluzuj gumę, wyjdź na spacer może poczujesz się lepiej.
Poza tym to z czego tu się cieszyć? Rząd ogranicza wolność wyboru, a kolejny piewca zielonej nadziei
  • 1
Nieprawdą jest, że w Norwegii ciężko teraz kupić nowy samochód spalinowy?


@panmimoskok: Teoria spiskowa polega na tym ze bierzesz pewne fakty, w tym przypadku slaba dostepnosc aut spalinowych, i tlumaczysz je spiskiem ktory powoduje brak tej dostpnosci, a nie prostym faktem ze nie ma na nie popytu.

A auta elektryczne to nie "niedziwadki na svalbardzie" a niezaleznosc energetyczna. Norwegia produkuje wiecej pradu w skali roku niz jest w stanie zuzyc. Majac
@JayCube: Napisałem, że ciężko teraz kupić auto spalinowe, to jest fakt. Gdzie tu spisek? Masz coś z synapsami? Ty cały czas piszesz o spisku. Popyt jest.

Czy to elektryki, czy auta spalinowe żadne z nich nie jest idealne, każde ma swoje wady i zalety. Dlatego obywatel powinien mieć wybór, a nie rząd będzie decydował za innych.

niezaleznosc energetyczna.

@JayCube: Niezależność, ładne słowo. Brakuje jeszcze wolność.

Norwegia produkuje wiecej pradu w
  • 0
@panmimoskok: Norwegia na najtańszą energię elektryczną w Europie…
No tak, rafineria jest, ale nie zapewnia paliwa na rynek europejski.

#!$%@?, czy tak trudno zrozumieć że nie da się odejść wypełni od paliw kopalnych, a akurat transport prywatny jest tym co można zelektryfikować najszybciej i najmniejszym kosztem?
A wasz spisek to twierdzenie że aut spalinowych nie da się kupić bo dealerzy potajemnie dogadali się z rządem żeby sprzedawać auta tylko elektryczne. Tak
w Noregi nie ma rafineri

@JayCube:

No tak, rafineria jest

@JayCube:

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

a akurat transport prywatny jest tym co można zelektryfikować najszybciej i najmniejszym kosztem?

@JayCube: Zapoznaj się z tematyką budowy sieci energetycznej, kosztami, oraz może z prawem Ohma i Kirchhoffa, a później pisz takie głupoty. Chociaż