Wpis z mikrobloga

czy badania okresowe to zły pomysł ?


@amath: tak zły pomysł. Ma on na celu tylko i wyłącznie zwiększenie kosztów utrzymania pozwolenia i zniechęcenie większej ilości ludzi do zrobienia pozwolenia.
Po za tym znając naszych rządzących to wprowadza badania dla wszystkich w tym samym okresie i 200 tys ludzi będzie musiało zrobić badania w ciągu 3 miesięcy, gdzie lekarze upoważnieni rocznie badają 30-40k ludzi xd
już wchodzisz w szczegóły techniczne, ale sama idea badań okresowych nie jest zła, szczególnie dla myśliwych


@amath: Jeśli jutro wprowadzą taki obowiązek dla myśliwych to pojutrze zrobią to dla reszty.
W porównaniu do innych krajów myśliwych mamy bardzo mało.
Na przykład w Hiszpanii jest ich 1,5 mln, u nas jakieś 120 tyś.
Już teraz jest ryzyko, że część obwodów będzie niewydzierżawiona.
Co w tym złego? Zapytaj rolników.
Kto zapłaci za szkody?
ale sama idea badań okresowych nie jest zła, szczególnie dla myśliwych


@amath:
Pod warunkiem, że nie są płatne. Ja dostarczam wynika badań, że nie stanowię zagrożenia dla siebie ani otoczenia. Na ich podstawie wydawane jest mi pozwolenie na broń.

Jeśli na tym etapie Kapitan Państwo ma wątpliwości co do tego -- to może mnie wysłać na badania za które sam płaci.

Jak już mam pozwolenie -- to jeśli Kapitan Państwo uważa,
@neutronius: ja nie mam problemu z tym aby badania okresowe dotyczyły wszystkich posiadaczy, ba jestem gorącym zwolennikiem tego aby komisja wydająca tą zgodę miała wgląd do dokumentacji medycznej ubiegającego się

myśliwi ciężko pracują na to aby społeczeństwo, a także inni posiadacze mieli ich głęboko w dupie

@Polinik tak, dlatego nie piszę o szczegółach technicznych, tylko o tym że sama idea nie jest zła

no tyle, że żyjemy w polsce, więc niestety
Ma on na celu tylko i wyłącznie zwiększenie kosztów utrzymania pozwolenia i zniechęcenie większej ilości ludzi do zrobienia pozwolenia.


@inshallah: takie pomysły to jest po prostu logika i mentalność leśnych dziadów, którym się nudzi w życiu. Przykład takiej logiki z kompletnie innej branży - uprawnienia UDT do obsługi maszyn. Jeszcze kilka lat temu były bezterminowe, ale teraz są wydawane na 5 lat. Jak Ci się kończą, to wchodzisz na stronę, klikasz
Aż się na głos zaśmiałem jak komentarze przeczytałem.
Jak myśliwi mieli okresowe badania a reszta nie to było ok, sprawiedliwie, logicznie. Na jakiekolwiek argumenty przeciw wylewano wiadro pomyj, oczywiście do argumentu się nie odnosząc.

Ale jak mają mieć wszyscy, to już źle, niesprawiedliwie, skok na kasę, utrudnianie i dlaczego za moje pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie przytoczone argumenty przeciw które zostały podane powyżej już sześć lat temu
Gdzie byli myśliwi, jak parę lat temu chciano rekwirować magazynki 10nb+?


@Polinik: Tam gdzie zwykle. Żadna broń myśliwska nie może mieć takiej pojemności magazynku, więc po co mieli walczyć za coś co ich nie dotyczy :)
@Fallar: o to to. Dodatkowo czuli się wtedy silni, nie do ruszenia, Szyszko szanował myśliwych, to się wypięli na resztę broniarstwa.
A teraz u władzy środowiska nie lubiące łowiectwa ideologicznie zaczynają dobierać się do dupy i nagle "musimy się jednoczyć, całe środowisko strzeleckie musi stać murem za myśliwym!".
Tak to widzę.
@Polinik: "Dodatkowo czuli się wtedy silni, nie do ruszenia..." Cooooo? xD Chyba światy Ci się pomyliły. Poczytaj sobie kiedy i jakie prawa wprowadzono bo taką głupotę walnąłeś, że masakra.
"...to się wypięli na resztę broniarstwa." Nie zrobili niczego, czego wcześniej nie zrobili "broniarze" ¯\(ツ)/¯

"A teraz u władzy środowiska nie lubiące łowiectwa ideologicznie zaczynają dobierać się do dupy i nagle "musimy się jednoczyć, całe środowisko strzeleckie musi stać murem za myśliwym!"."
@Polinik: Jak odbierali im dostęp do krótkiej to też nie potrafili się obronić.
Na szczęście ta durna dyrektywa nie została do dziś zaimplementowana.
Generalnie tam nie tylko był ban na krótkie magazynki ale też ammo z ołowiem, strzelanie w pobliżu zbiorników itd... Uderzało we wszystkich.
Całe środowisko jest słabe. Podzielone jeszcze słabsze.
tak, dlatego nie piszę o szczegółach technicznych, tylko o tym że sama idea nie jest zła


@amath:
Absolutnie nie zgadzam się na postawienie sprawy w ten sposób, że odpłatność, wysokość odpłatności i płaci to kwestia techniczna.

To jest kwestia fundamentalna -- badania, których koszt pokrywa strzelec, jeśli Władza kieruje go na nie, mimo, że nie ma absolutnie żadnych przesłanego by podejrzewać, że stanowi zagrożenie dla siebie lub otoczenia są nie do
...i ewentualnie stanowić wygodny pretekst do szykanowania i odbierania uprawnień osobom, które nie pasują Władzuchnie.


@Polinik: Żadne ewentualnie, tak było i zmiana przepisów w tej kwestii była właśnie wyproszona przez myśliwych. Komendant ma prawo kierować posiadacza pozwolenia na dodatkowe badania. Sam przepis, że w razie wątpliwości można kogoś skierować na badania na koszt Policji jest słuszny. Ale problem polegał na tym, że to Komendant wybierał placówkę lub konkretnego lekarza i dziwnym
@gdzie_mi_tu: nikt im nie zabrał, wciąż mogą mieć, nie podlegają wywlaszczeniu.
To że przepisy odnośnie polowań zabraniają podczas polowania ładować max 5 nabojów nie oznacza, że myśliwi nie mogą mieć bardziej pojemnych magazynów, ani tym bardziej nie oznacza ich przepadku na rzecz skarbu państwa bez prawa do rekompensaty, jak projekt, o którym piszę wyżej.

5 nb wynika teoretycznie z tradycji łowieckiej, a w praktyce moim zdaniem z bólu dupy betonu łowieckiego,
Komendant ma prawo kierować posiadacza pozwolenia na dodatkowe badania. Sam przepis, że w razie wątpliwości można kogoś skierować na badania na koszt Policji jest słuszny.


@Fallar:
Tak, jeśli ma uzasadnione podejrzenia, że mimo przedstawionych badań wnioskując stanowi zagrożenie. Spoko, jestem skłonny to zaakceptować.
Ale wprowadzanie okresowych badań dla osób, które już mają pozwolenie oznacza, że mimo, że nie ma żadnych przesłanek, że posiadacz broni stanowi jakiekolwiek zagrożenie - to ma on