Wpis z mikrobloga

@Khaine: Przywilejem szlacheckim nazywamy prawa nadawane szlachcie przez polskich władców, na mocy których zyskiwała ona specjalne uprawnienia polityczne, społeczne lub gospodarcze. Dzięki uzyskiwanym przywilejom szlachta osiągnęła dominującą pozycję w Rzeczypospolitej Obojga Narodów i dzierżyła ją do upadku państwa.

Powiedz mi proszę jak przywilej posiadania rod przez dziadka czy babkę powoduje że dzięki uprawnieniom politycznym, społecznym czy gospodarczym osiągną dominującą pozycję w kraju?

Ludzie chcą mieć działeczkę i płacą za to miastu,
@zenon_z_chorzowa1: Dokładnie tak, odbierzmy im je, bo ten teren można spożytkować lepiej


@Khaine: Taką argumentacją można każdemu odebrać nieruchomość, nawet jak ktoś ma na własność.

Dlatego stosując to myślenie powinni odbierać bloki i osiedla, mieszkania i przekazywać je do własności miasta tak aby skończyło się spekulowanie cenami wynajmu czy kupna, nie mówiąc o inwestowaniu w nieruchomości( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koniec przywilejów dla szlachty czy wszelkiej maści
@Anien: "właściciel" rodosa hir. Szczerze to czekam kiedy to zabiorą i dostanę swoje kilkadziesiąt tyś. odszkodowania. Ośrodek gdzie mam działkę był kiedyś 3 razy większy, część już zlikwidowano pod budowę drogi, a ówcześni dzierżawcy dostali wtedy takie hajsy że głowa mała. Ja bym po swoim rodosie nie płakał, tym bardziej że kupiłem go z 15 lat temu za jakieś 2000 zł kiedy wszyscy nimi gardzili xD teraz w ogłoszeniach 20 000
nie jest ich własność. Rodów się nie kupuje.


@Yuri_Yslin: jak będą chcieli to jedna ustawa wszystko tobie odbiorą stwierdzając, że to nie twoja własność.
Rozumiem o co Tobie chodzi, jednak takie akcje piśmie o uwolnienie gruntów dla deweloperów to straszny zbieg okoliczności.