Wpis z mikrobloga

@Kalosz667: no jestem tam tanio, bo nikt nie chce tam mieszkać. Tanie mieszkania i mało ofert pracy, a jak już są to psie pieniądze. Warszawa, Kraków, Poznań, Łodź czy Trójmiasto, masz jednak większe perspektywy niż nie wiem w Piotrkowie Trybunalskim. Małe miasta wyludniają się i będą się wyludniać
Wykopki: dziś 300k to gówno nie pieniądz, bez 800k a najlepiej miliona nawet nie myśl o własnym mieszkaniu, demografia przez to upadnie


Tymczasem każde miasto 20k-100k mieszkańców w Polsce


@Kalosz667: ooo kolejny wykopek odkrywa jak działa popyt i podaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty 5k, partnerka 5k i już razem macie 10k.


@WielkiPowrut88: 120k rocznie. Utrzymaj dwa samochody żeby dojeżdżać do pracy, wynajmij mieszkanie na ten moment, możesz odłożyć 2500 zł żyjąc możliwie wygodnie. Za 8 lat będzie stać cię na mieszkanie w którym będziesz miał miejsce żeby zamieszkać we dwoje. Za 15 lat, jak będziecie mieć 38 lat będzie stać was żeby mieć mieszkanie z pokojami dla dwójki dzieci! Serio?
rozwój zawodowy? To nie w Polsce


@ElMatadore: ja tam dzięki mieszkaniu w dużym mieście trafiłem do firmy, gdzie pewnie szybciej się zwolnię, niż wszystkiego nauczę. Gdybym został w pipidówie u rodziców to robiłbym za jakieś 7k brutto bez żadnych możliwości ¯\(ツ)/¯

jak już mówimy o takim chcącym ustatkować się człowieku


@ElMatadore: jak mówimy o człowieku, który dosłownie niczego w życiu nie potrzebuje poza wypłatą, która wystarcza na jedzenie i mieszkanie
@pedriux: to masz całkiem wąskie horyzonty jak dla ciebie brak bezpośrednich lokalów z rozrywkami w najbliższej okolicy = zatęchła dziura. Tak jakby teraz co drugi polak nie miał auta żeby sobie dojechać jeśli potrzebuje rozrywki, tak jakby ludzie nie potrafili sami sobie wymyśleć rozrywki. Jak nie masz w okolicy kina czy kręgielni albo ścianki wspinaczkowej to koniec kaplica, tylko współczuć...

Też mieszkam na wsi i to w domu oddalonym od wszystkich
@dzem_z_rzodkiewki: a spoko to idiotyzm wydawać 300k, wystarczy jeszcze pomieszkać pod mostem 15 lat i wtedy kupię 3 razy taniej nie wspominając że wartość pieniądza spadnie dwukrotnie przez 15 lat więc to tak jakbym wydał tylko 50k!!!!!oneone