Wpis z mikrobloga

Jeśli chcesz dojechać z początku dużej, głównej ul.Armii Krajowej na koniec ul.Armii Krajowej to MPK Wrocław może zaproponować ci takie 30 minutowe piękne połączenie, bo nie ma ani jednego autobusu lub tramwaju, który jedzie wzdłuż tej jednej głównej uilicy xd Ani jednego.

#wroclaw #mpkwroclaw #zalesie #komunikacjamiejska
Beszczebelny - Jeśli chcesz dojechać z początku dużej, głównej ul.Armii Krajowej na k...

źródło: Screenshot 2024-02-15 at 12-13-50 Jakdojade

Pobierz
  • 26
@Beszczebelny: I teraz wyobraź sobie jak dzieci z Jagodna czy innego Ołtaszyna ruszą w końcu do liceów, które jednak są zlokalizowane bliżej centrum. Jeszcze podstawówkę to gdzieś na obrzeżach znajdziesz, ale szkoły średnie to w zasadzie tylko w centrum lub w powiedzmy starszej zabudowie, do której nie dojeżdża za wiele komunikacji z całego miasta. Poruszanie się po południu miasta komunikacją to jest jakiś dramat xD
@Beszczebelny: No trochę poleciałeś z wyborem. przy tym początku AK (załóżmy że bliżej AWW) praktycznie masz tylko ogródki, park wschodni i tyle. Do całej reszty od Transbudu masz już więcej opcji połączenia. Natomiast fakt to jest cyrk, że jedyna opcja do przejechania między Borowską, a Ślężną to 136, które de facto nie jedzie samą Armii Krajowej więc i tak musisz zrobić przesiadkę żeby się do niego dostać.

Poza tym Armii Krajowej
@Wychwalany: Tramwaj w długiej perspektywie jest tańszy niż autobus. Do tego w tym mieście większość tramwajów am wydzielone torowisko i to robi największą różnicę. Jedynie właśnie na Jagodnie jest jebnięty ogromny Buspas.

@Beszczebelny No tam jest Selgros i dopiero niedawne ogarnięte nowe budownictwo. Dalej nie jest to jakiś wielka grupa ludzi do obsłużenia. W większość miejsc i tak dojedziesz szybciej tramwajem niż autobusem niestety.

Pewnie się coś zmieni jak ogarną porządnie
Z Jagodna masz lepszy dojazd niż z Ołtaszyna czy Wojszyc niestety. Do Liceów akurat dojazd stamtąd to najlepszy będzie z Jagodna :)


@Darth_Gohan: No akurat zdałem sobie z tego sprawę, bo syn kolegi właśnie idzie w tym roku, pytam ich do którego liceum, a oni że no Dominikański najlepiej, bo tam się da od nich jakkolwiek dojechać xD Ja mówię, ej ale z południa macie przecież: V, VII, VIII - też
@Darth_Gohan zobaczymy jakie połączenia dodadzą na budowanym TAT na Jagodno. Mówi się że przedłużą linię N więc będzie miała prawie taka samą trasę jak tramwaj od PKP albo i od Dominikanskiej.
@Iudex: do V też tam tragicznego dojazdu nie masz. Tylko na piechotę trzeba ruszyć dupę ze Spiskiej.

VII ma fajny dojazd wbrew pozorom bo obok niej przejeżdżają linie z Gaju / Oporowa + to co idzie Gajowicką także tragedii, aż takiej nie ma. Z VII ciut gorzej bo z Gajowickiej dalej.
@Beszczebelny: prawda jest taka, że "jak dojadę" tnie w #!$%@? po całości, takie głupoty potrafi wywalić, że w głowie się nie mieści.

Ostatnio jechałem na Nowy Targ, zaproponował tramwaj i kazał wysiąść na Dominikańskim i wsiąść w inny tramwaj, mimo że ten pierwszy też jechał tą samą drogą...
@Beszczebelny: lekko pokombinowałem i udało mi się znaleźć pewne sensowniejsze alternatywy. To jakdojade kulawo wyszukuje trasy. Aczkolwiek fakt, brakuje czegoś co by sunęło po całej Armii krajowej czy ogólnie po tej miejskiej wewnętrznej obwodnicy jeśli można to tak nazwać.
Worm91 - @Beszczebelny: lekko pokombinowałem i udało mi się znaleźć pewne sensowniejs...

źródło: trasa02

Pobierz
@Beszczebelny: to jest nasze całe miasto - gdyby nie szkoła na wojszycach jagodnie znaczy to nadal jakbyś chciał przejechać z jagodna na wojszyce to najprościej przez dworzec główny.
z ołtaszyna na krzyki to samo
z opatowic /księża na wojnów to samo

ogólnie dużo jest takich miejsc gdzie jest powiedzmy kilometr-dwa odległości a przesiadki są wymagane conajmniej dwie...