Wpis z mikrobloga

@fhgd: widocznie jest na tylu ogarniętych chłopaków, którzy mają swoje mieszkanie/dom, że kobiety mogą wśród nich wybierać i nie muszą iść na kompromisy z bezdomnymi biedakami
  • Odpowiedz
bo uprzywilejowanej kascie multimilionerow zachcialo sie spekulowac na towarze niezbednym do cyia tak?


@stefan-dzierzynski: ale jakoś ludzie kupują te nieruchomości - to jest chore, ale skoro ludzie chcą i płacą te sumki, to tylko idiota sprzedawałby to taniej
  • Odpowiedz
@Xuzoun: Co do IC - jeśli chcesz go używać jako środek transportu na wycieczkę do Poznania to tak. Jako transport do pracy się nie nadaje - mieszkam tu kilkanaście lat i studiowałem, pracowałem i pracuje z ludźmi z Gniezna i żaden nie przepłaca za IC (pomijając rozkłady nie układane pod dzień pracy) i tak dzisiaj na 8 do pracy nic by Cię nie przywiozło.

Teraz mieszkania:

1. PARTER KAMIENICY
2. PARTER
  • Odpowiedz
@fhgd: To się zateguje 2 pontony emigrantów plis, Polska taka małoróżnorodna brakuje filipińczyków do fabryki smrodu polski kurczak. Potem reklamy kierowane do kobiet, że biały facet jest gorszy i że karmelowy książe zadowoli ją jak żaden inny.
  • Odpowiedz
@stefan-dzierzynski:

czyli #!$%@? ze sie urodziles i masz cale zycie w jakims miescie gdzie jeszcze piec lat temu mogles kupic mieszkanie za powiedzmy 7-8k z metra. Masz wypeirdalac do powiatowego gdzie nikogo nie znasz, zadnej rodziny i przyjaciol, bo uprzywilejowanej kascie multimilionerow zachcialo sie spekulowac na towarze niezbednym do cyia tak?


Ty zły? Nikt ci nie każe mieszkać w polsce.
  • Odpowiedz
tylu ogarniętych, a demografia leży


@fhgd: sama ilość narodzeń nie jest dobrym wyznacznikiem, skoro mamy starzejące się społeczeństwo, bo aby zachować stałą liczbę urodzeń kobiety musiałyby zacząć rodzić dwójkę, trójkę, itd. dzieci. Niestety, nie znalazłem aktualnych danych dotyczących współczynnika dzietności, ale jeszcze niedawno było stabilnie.
Ranger - >tylu ogarniętych, a demografia leży

@fhgd: sama ilość narodzeń nie jest do...

źródło: Capture

Pobierz
  • Odpowiedz
@Xuzoun: no to Ci powiem że zaskoczka. No i całkiem sporo tych mieszkań w tej cenie. Proszę https://www.otodom.pl/pl/wyniki/sprzedaz/mieszkanie/wiele-lokalizacji?limit=36&ownerTypeSingleSelect=ALL&locations=%5Blodzkie%2Fwielunski%2Fwielun%2Clodzkie%2Fwielunski%2Fwielun%2Fwielun%2Clodzkie%2Fwielunski%5D&by=PRICE&direction=ASC&viewType=listing
Rynek mizerny, co się pojawi w lepszej cenie to znika jeszcze przed wystawieniem na portal.
  • Odpowiedz
https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-29-m-gniezno-ID4oZaE

https://www.otodom.pl/pl/oferta/okazja-mieszkanie-po-remoncie-62-2m2-ID4oJZs

https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-3-pokojowe-w-scislym-centrum-ID4o62m


@Xuzoun: Wiesz, kamiennice nie są w cenie. Okolica i stan budynku jako całości ma dość spore znaczenie. Wracając do mojego miasteczka z którego pochodzę to praktycznie nie ma kamiennic za to są czteropiętrowe bloki bez wind. I mieszkania na czwartym piętrze czy parterze są tańsze od tych na pierwszym pietrze które są najdroższe i róznica w cenie zakrawa o 1k/m2. Jak deweloperzy weszli ze swoją ofertą to to
  • Odpowiedz
@grek_zorba: z PKP korzystam okazjonalnie, ale na trasie Gniezno-Poznań wybieram zawsze IC bo przy bilecie jednorazowym różnica jest niewielka, a mam gwarantowaną miejscówkę

Poza tym na trasie jest sporo mniejszych miejscowości gdzie też można coś znaleźć.

A to że mieszkanie jest na parterze kamienicy - skoro szukamy tanich mieszkań to nie oczekujemy luksusów. Za 5k/metr nie kupisz sobie apartamentu z tarasem na najwyższym piętrze i z widokiem na panoramę miasta.
  • Odpowiedz
@Defined: No nie do końca, Chiny mają fatalną dzietność, występuje w krajach rozwiniętych i rozwijających się, czyli w całym „pierwszym” i sporym kawałku „drugiego świata”
  • Odpowiedz
@Xuzoun: no dlatego mówienie o 30 minutach do Poznania to wprowadzanie w błąd bo dla pracujących tutaj podróż samym pociągiem to 50 minut.

To jest takie odwracanie kota ogonem i wybieranie sobie faktów pod tezę, ja nie mówię że mają być luksusy ale mieszkanie w kamienicy 124 letniej to proszenie się o problemy, a przecież w Gnieźnie budują deweloperzy i można sprawdzić ceny "normalnych" mieszkań, a nie bujać się po ekstremach
  • Odpowiedz
Na tym tagu średnia zarobków to 12k.


@jarek-kowalski: no i? Sądzisz, że ludzie z tagu odpowiadają za demografię całego kraju?

Na dodatek, 12k to nadal mniej niż cena jednego metra, czyli sytuacja patologiczna, zważywszy że i tak całej pensji nie możesz przeznaczyć na nieruchomość, bo potrzeba też na bieżące życie i opłaty.
  • Odpowiedz