Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu z was otrzymało dokumenty PIT.
No i tak zaciekawiony tym, że "zarobiłem" według tego dokumentu prawie 220k w zeszłym roku, sprawdziłem ile na rękę dostałem, ile mój pracodawca dołożył, a ostatecznie jaki procent dostałem, żeby lewactwo zrozumiało, jakie podatki są w Polsce. W ocenie wielu, pewnie jestem krezusem. Więc wyniki takie:
- z tych ponad 200k brutto jakie "zarobiłem" na konto dostałem całe 60,5% tej kwoty
- z tych ponad 200k brutto + koszt pracodawcy, ja otrzymałem 50,4%

Na ZUS poszło ponad 27k PLN, na NFZ ponad 15k PLN. Podatku dochodowego zapłaciłem ponad 46k PLN.

Zanim ktoś się zesra "no ale przecież zus i składka zdrowotna to nie podatki hurr durr" to przypominam, jak wygląda u nas system emerytalny, jak funkcjonuje służba zdrowia. Dodatkowo, dla tych, którzy powiedzą "brawo opie, odkryłeś jak działa państwo" chciałbym nadmienić, że robię to po to, żeby zobaczyć, jak my i przy okazji a może i nawet bardziej, nasi pracodawcy są dymani.
#zarobki #pracbaza #wynagrodzenia #praca #pieniadze #pit
czarny_matt94 - Pewnie wielu z was otrzymało dokumenty PIT. 
No i tak zaciekawiony ty...

źródło: AdobeStock_311165401-autor-anna.stasiia-kasa-polska-polskie-pieni%C4%85dze-PLN

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@czarny_matt94: hehe a potem przy każdych zakupach wszystko dalej opodatkowane, włącznie z podatkiem za sprzedaż swoje auta, zakup nowego (dobro luksusowe) i tak dalej.... #!$%@?.
  • Odpowiedz
ojej biedni pracodawcy. Ciężko do czegoś doszli pracą swoich Areczków a złe państwo zabiera im pieniążki, chlip chlip

@Kotouak: kazdy kto zarabia powyzej minimalnej powinien placic 90% podatku dochodowego
  • Odpowiedz
no ale przecież zus i składka zdrowotna to nie podatki hurr durr


@czarny_matt94: To pieprzenie komuchów, na tym samym poziomie co "DEJ BJEDNYM BO JAK NIE DASZ TO PRZYJDĄ I CI WJEBIĄ" - jakie to ma znaczenie, jak się nazywa, skoro:
a) Jest obowiązkowe
b) Na uopie zmniejsza wypłatę xD
  • Odpowiedz