Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #demografia #historia #genetyka

Ostatnio zauważyłem że ludzie zaczęli dobierać się w pary z ludźmi wyglądającymi jak swój bliźniak przeciwnej płci, czy wy też takie coś zauważyliście? Jestem ciekawy czy rozwój technologi, zaczynając od powstania lustra i kończąc na możliwości nagrania siebie w 3d nie przyczynił się czasem do parowania ludzi spokrewnionych ze sobą.
No bo zobaczcie, kiedyś jak nie było luster to skąd ludzie wiedzieli jak wyglądają? a dzisiaj ludzie są tak obcykani ze swoim wyglądem, że na prawdę ciężko przebywać z kimś kto nie jest podobny w zachowaniu czy wyglądzie bo będzie budził niepokój, może też być to wywołane psychicznie przez krytycyzm czy inne podobne rzeczy, a do tego jeszcze baby szukają facetów wyższych żeby im do szpilek pasowali no to jest już szczyt głupoty spowodowany niedorozwojem ludzkości i medialnym zidioceniem.
Co jeżeli przyczyna powstawania chorób genetycznych to właśnie szukanie partnera podobnego do siebie ze względu na możliwość technologiczną oglądania swojej osoby, czy jest takie coś w ogóle prawdopodobne że ludzie mający podobne cechy wyglądu są jakoś genetycznie spokrewnieni?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: myślenie nie jest twoją mocną stroną, jak nie było luster chłopie to ludzie się np. w wodzie przeglądali albo polerowanym metalu czy skale i to już od tysięcy lat tego używamy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to ja na początku lat 90. na wsi od prababci usłyszałem o kuzynce i jej chłopaku coś w stylu "popatrz jacy podobni do siebie, będzie z tego coś (w sensie że małżeństwo)" - no i dziś dalej są razem. Wyglądają na szczęsliwych.
Więc to nie jest coś nowego.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP):
@czescmampytanie:
Jeżeli kropla wody potrafi stworzyć górę to takie lustro czy możliwość uwiecznienia swojego wizerunku w dowolnym momęcie jest jak ciężarówka załadowana materiałami budowlanymi.

@rsk01:
O tym nie pomyślałem że parowanie odbywało się
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP):
Nope, w doborze biorą udział trzy czynniki:
1) wygląd,
2) feromonki
3) czy ta osoba zachowuje się i traktuje nas jak nasz rodzic płci przeciwnej we wczesnym okresie naszego dzieciństwa (teoria relacji z obiektem Ronalda Fairbairnea).
  • Odpowiedz