Wpis z mikrobloga

Podstawą moim zdaniem jest art. 471 kc


@Adams_GA: to chyba na korzysc OPa?

@xceed: mozna zawrzeć umowe ustną z tym ze jesli umawiala się na tą godzine i cie nie przyjela to zlamala warunki swojej części umowy.


@GhostofChristmasPast: jest napisane, ze sie nie stawil. W regulaminie przychodni, ze nalezy sie stawic na godzine i znosic dzielnie ewentualne opoznienia, elo.
  • Odpowiedz
Czy takie coś jest w ogóle legalne?


@xceed: pewnie tak, dlatego że nie jest to faktura (a pro forma, czyli coś co w sumie jest niczym - projektem przyszłej faktury).

Oczywiście Ty to mozesz olać, dentysta może Cię podać do sądu przed którym będzie dowodził że mu się nalezy (nie, nie poda Cię do sądu).

Raczej poluje na naiwnych.

Podaj tu dane tego przedsiębiorstwa które ten "dokument" wystawiło, nie są to
  • Odpowiedz
@xceed: wystaw jej fakturę proforma na 600 zł za usługę odebrania przesyłki pocztowej wraz z informacją, że za każdy dzień przechowywania jej proformy będziesz jej naliczał 100 zł kosztów magazynowania.
  • Odpowiedz
Fajne opinie xDDD

Obiekt przewodzi na myśl działalność z "Better Call Saul" tyle, że zamiast dwójki prawników razem pracuje mąż prawnik i żona dentystka.

Byłem wiele razy w ciągu jednego roku i nie uświadczyłem problemów z rejestracją jak 1 gwiazdkowe oceny sugerują, wiadomo, różne rzeczy się każdemu zdarzają.


Co ciekawe jest wzmianka o jakichś opiniach jednogwiazdkowych (poza jedną), więc chyba świeżo po czyszczeniu opinii
  • Odpowiedz
@xceed: legalne ale szukają frajera. proforma czyli jak zapłacisz to akceptujesz. FV była by wiążąca, ale oni nie będą się sądzić o 300 złotych. Zapłacili by od tego pit. W przypadku proformy jest to swego rodzaju oferta a w tej sytuacji nic nie tracą w miesiącu 1-2 frajerów zapłaci.
  • Odpowiedz
@o__0: Nie było tam rejestratorki, jedynie dentystka i asystentka. Nie zdecydowałem się przerywać ich pracy żeby o tym poinformować.


@xceed: to skad wiedziałes że jest dwóch pacjentów przed tobą?
  • Odpowiedz
@xceed: proformę się olewa.
To i tak wydaje mi się, że ciężko przebić pewną psycholoszkę, która wydzwaniała do mnie i pisała smsy, że mam jej przelać siano za to, że zrezygnowałem z wizyty u niej xD
  • Odpowiedz
@turbine stąd że wchodzisz do gabinetu, widzisz ludzi i otwierasz morde z pytaniem 'kto z państwa jest na którą godzine' - rozumiem że to może być abstrakcja dla ciebie, ale tak się pozyskuje informacje w takich miejscach
  • Odpowiedz