Wpis z mikrobloga

  • 0
@mickpl:
Konkretną odpowiedź, więc już z tonu śmieszkowego zmieniam na poważny:
a to wtedy nie będzie tak, że te mieszkania sprzątną wtedy bogatsi w większym stopniu niż teraz?
Jeżeli odkładam 100k rocznie to praktycznie co rok jestem w stanie brać nowe mieszkanie na luzie w takim przypadku
@qusqui21: tak, poszedłem myć zęby po napisaniu tego koma i mi się przypomniało o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie zastosować metody zniechęcające do zainwestowania w nieruchomości. Jakie konkretnie? To już bardziej wielowymiarowy temat
@ElMatadore: no wlasnie ja nie mam problemu z tym ze ludzie inwestuja w nieruchomosci, dopoki beda za to placic reszczie spoleczenstwa.

Piękną rzeczą jest to, że georgism podatek od wartości ziemi nie jest nawet ściśle "podatkiem" w konwencjonalnym sensie. Rozumiejąc, że ziemia jest z natury wspólną własnością, LVT jest w zasadzie tylko czynszem płaconym społeczeństwu w zamian za wyłączne użytkowanie ziemi, aby zrekompensować koszt alternatywny nałożony na ludzi poprzez ograniczenie dostępu.
qusqui21 - @ElMatadore: no wlasnie ja nie mam problemu z tym ze ludzie inwestuja w ni...
@wyk0pek95: tyle żeby dwójka zwykłych ludzi mogła sobie odłożyć w 2-3 lata wystarczającą ilość gotówki na zakup całości. Kiedyś było to możliwe na przykład w USA gdzie dom kosztował mniej niż przeciętna roczna pensja. To że to nierealistyczne w dzisiejszych czasach to sobie zdaję z tego sprawę.
@wyk0pek95

@mickpl:

Konkretną odpowiedź, więc już z tonu śmieszkowego zmieniam na poważny:

a to wtedy nie będzie tak, że te mieszkania sprzątną wtedy bogatsi w większym stopniu niż teraz?

Jeżeli odkładam 100k rocznie to praktycznie co rok jestem w stanie brać nowe mieszkanie na luzie w takim przypadku

A było tak przed covidem albo czy np u Niemca tak jest? Bogacze kupują mieszkania obecnie aby pomnożyć pieniądze i zabezpieczyć przed inflacją.