Wpis z mikrobloga

Mirasy spod znaku małpki o poranku:

Chcę ocieplić poddasze płytą PIR, kupiłem 16cm grube, ale płatnicą tnie się to średnio.
Jestem świeżak w świecie budowlanki, więc nie wiem jak to zrobić, żeby piła z drugiej strony płyty równo szła tak jak z przodu gdzie widzę co robię. Myślałem nad jakimiś ściskami stolarskimi ale nawet nie wiem co wybrać. Płyty dodatkowo oklejone są aluminiową warstwą, dla lepszej izolacji. Doradźcie proszę, co zrobić żeby to fajnie zrobić a się nie narobić (joking) i przede wszystkim materiału nie marnować dużo jak dotąd.

#budownictwo #budowadomu #stolarstwo
  • 16
@JACCU wydaje mi się że wystarczy że natniesz z jednej strony folie plus 3-4cm i da się równo złamać. Ja przy mniejszych grubościach bez problemu ciąłem ostrym tapeciakiem
@JACCU: Powiem szczerze - jakiekolwiek z alle czy marketu, byle miały te 250-300 mm rozstawu. Jak będziesz brał je tylko do tej roboty to wystarczą szybkozaciskowe jak ten - będzie dobry do lekkich prac. Mam takie dwa i do docinek paneli były wystarczające. Jak miałyby być też do cięższej roboty, np w drewnie czy do przytrzymania stal do przewiercenia, to takiego typu będą uniwersalne.
@JACCU ja do cięcia styropianu zrobiłem sobie z pozostałych łat ramkę, w którą wkładałem płytę i płatnica szła po tym elegancko. Ramka na pewno będzie szybsza niż każdorazowe nakładanie zacisków :) robisz nakrokwiowo czy miedzy?
via Android
  • 0
@Hayabussa o kurde pociąłem wszystkie łaty, które zostały. Ale ten pomysł z ramką też bardzo ciekawy. Pewnie wypróbuję ściski najpierw. Zaczynam od miedzykrokwiowo a później na to jeszcze te 4 cm. Śmiesznie tak od zera coś robić samemu
@JACCU muszę jeszcze dodać, że urządzenie standardowo wyposażone jest w ostrze do wełny miękkiej. W twoim przypadku należy dokupić ostrze do płyt twardych
via Android
  • 1
@languser dzwoniłem do dystrybutorów kilku i powiedzieli że nie mają zamiennika na ostrze do takich płyt. Zaproponowali uzycie piły szablastej jako najbardziej sensownej alternatywy.