Wpis z mikrobloga

Czesc, przymierzam sie do leasingu samochodu elektrycznego
(dlaczego elektryk: leasing poza Polska, leasing elektrycznego jest w tym momencie duuuzo tanszy niz spalinowki dla tej samej klasy pojazdu)

Zastanawiam sie pomiedzy:
Ford Mustang Mach E Premium 92 kw - idealnie w budzecie, duza znizka - bardzo bogate wyposazenie (w tym automatyczna jazda w korku)
Audi Q4 standard - troche powyzej budzetu, standardowe wyposazenie
VW ID 5 - ponizej budzetu, wyposazenie troche bogatsze od Audi Q4 ;-)
Tesla Y - long range, troche powyzej budzetu - niestety automatyczna jazda calkiem powyzej budzetu - na Tesle nie mam znizek,
Inne -> rozwazalem XC40 ale mnie nie powala, Mercedes EQB 250 - slaba bateria...

Ogolnie poki co przymierzam sie do Forda. Audi ma dziwne podejscie do klienta - w podstawowej wersji nie ma nawet tempomatu (!!!) - w mojej jest oczywiscie. Tesla - dziwny kokpit.
Co byscie wybrali i dlaczego?

#samochody #samochodyelektryczne #audi #tesla #ford

Jaki samochod elektryczny byscie wybrali?

  • Ford Mustang Mach-E 24.7% (22)
  • Audi Q4 10.1% (9)
  • Tesla Y 56.2% (50)
  • VW ID5 4.5% (4)
  • Inny 4.5% (4)

Oddanych głosów: 89

  • 29
  • Odpowiedz
@login-znaki-alfanumeryczne: Coś innego niż najlepiej sprzedający się samochód na świecie?

Jeśli nie jesteś w USA to FSD za wiele Ci nie da. Masz podstawowy Autopilot, który prędkość i pas (ale lepiej niż takie VAGi). Dobry jest głównie na autostrady i ekspresówki, ale w korku też da radę.
Każdy producent ma swoje karty do ładowania. Zależy z jakich ładowarek będziesz najczęściej korzystać. Możesz na to zwrócić uwagę.
Wszystko oprócz TMY jest mocno
  • Odpowiedz
@login-znaki-alfanumeryczne:

leasing elektrycznego jest w tym momencie duuuzo tanszy niz spalinowki dla tej samej klasy pojazdu)


Nie może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zastanawiasz się nad id5 i q4 to nie wolisz Skody? Enyaq lepiej wykończony niż VW, i najlepiej wyposażony w podobnym budżecie.
Z Travel Assist 2.5 masz ekwiwalent rozszerzonego autopilota w cenie auta praktycznie i do tego lepiej działa.
Tylko terminy długie dość.
  • Odpowiedz
@Yelonek: jest zwykła i coupe, więc i id4 i id5.
Jak dla mnie jest nawet lepsza w środku niż audi, bo jakość ta sama a nie ma tego piano black ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale do dziś się zastanawiam dlaczego Skoda stała się wyżej pozycjonowana niż VW

Masz podstawowy Autopilot, który prędkość i pas (ale lepiej niż takie VAGi).


Przejedź się to się zdziwisz ( ͡°
  • Odpowiedz
@Yelonek: tak. Bardzo dobrze działa, do tego bez dopłaty zmienia sam pasy. Ale co najważniejsze, możesz w dowolnym momencie przejąć kontrolę i ją oddać bez ponownego włączania, co jest upierdliwe w ap. A no i dobrze mieć kierownicę pojemnościową
  • Odpowiedz