Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze
Pragnę zmiany w swoim życiu i od zawsze na celowniku miałem zmianę pracy i w ogóle branży. Aktualnie pracuję w firmie budowlanej w Niemczech. Męczą mnie psychicznie coraz bardziej wyjazdy i nie widzę siebie w tym zupełnie mimo kilku lat doświadczenia, poza tym praca niebezpieczna, męcząca i obciążająca organizm. Chciałbym docelowo pracować z domu bo mieszkam na zadupiu, a nie chcę się wyprowadzać do miasta. Nie mam pojęcia za bardzo za co się zabrać, gdzie nie ma zbyt wysokiego progu wejścia i są jakieś możliwości rozwoju, gdyby dało się dojść do zarobków powiedzmy około 10k na łapę to byłoby super. Oczywiście na początek zaakceptowałbym nawet minimalną, mam oszczędności, a moje koszty życia nie są jakieś bardzo wysokie. Co mógłbym zrobić, jakiej branży się przyjrzeć? Jakieś kursy, literatura, cokolwiek? Mam wykształcenie średnie, matura jakaś jest, ale studia raczej nie wchodzą w grę, chyba że w jakiejś ostateczności już. Obecnie pracuję w takim trybie, że 3 tygodnie jestem w pracy, a 1 tydzień w domu. Poprzednio były 4 tygodnie, ale udało się wynegocjować trochę inne warunki, bez tego chyba bym się już poddał. Co mnie powstrzymywało od zmiany do tej pory? Niska samoocena (nie żeby to się zmieniło), nie potrafię się sprzedać, nie potrafię zupełnie podejmować ryzyka, nie widzę u siebie żadnych wyjątkowych talentów, a poza tym w niezłej firmie pracuję, mam normalną umowę, przyzwoite pieniądze i pewną stabilizację póki co. Pogodziłbym się bez problemu z niższymi zarobkami. Wiem, że pytam na wykopie, ale gdzie indziej w sumie mam zapytać, jak nie w społeczności self-made manów i ludzi sukcesu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poradźcie coś mirki.
#praca #pracbaza #emigracja #edukacja #zarobki #korpo #pytanie #zmianapracy #rekrutacja #zycie #rozwojosobisty
  • 7
  • 0
@thority: Nie, właśnie z tym mam problem, że nie widzę się nigdzie. Dlatego pytam o branże, gdzie dam się radę wbić bez studiów. Tak jak mówiłem, mam możliwości, żeby zrobić kursy, uczyć się na własną rękę czegoś. Te 10k to taki przykład, chodzi mi o to, żeby w branży była perspektywa rozwoju i wyższych zarobków po pewnym czasie i zdobyciu doświadczenia.