Wpis z mikrobloga

@Cernold
Za 1/100 wartości? Nie wiem czy słyszałem o aż takich bonifikatach. U nas to było raczej 10% z tego co słyszałem i to tylko w przypadku maksymalnej zniżki - liczonej po latach zamieszkania i nie zapominajmy, płacenia czynszu który wcale taki mały nie był. Plus wkład na książeczce.

Mówienie że książeczka jest pomijalna to też bzdura, “wpłacali bo nie było towarów więc i tak nie mieli na co wydawać“ - no
@damian131720

@LukasUK ehh dziadek jako kolejarz nie chcial mieszkania w warszawie. BO GDZIE ON TAM DO MIASTA


No tak, ale to nie było darmowe mieszkanie tylko przydział na nie. Nie było twoją własnością i musiałeś płacić czynsz który mógł być znacznie wyższy niż to co już miał. Wykup pojawił się dużo później i musiałeś to mieszkanie przez 10-20lat spłacać mieszkając tam. Dużo ludzi myśli że faktycznie te mieszkania były za darmo, ale
@peszek_leszek: po prostu wciskaja bzdury - wtedy dominowalo budownictwo spoldzielcze to bylo polowa i wiecej lokali oddanych rok w rok. Na drugim miejscu domy jednorodzine . Mieszkania zakladowe byly na samym koncu razem z komunalnymi i socjalnymi liczone razem. W wiekszosc zakladow to mozna bylo po prostu dostac pozyczke na wklad do spoldzielni.
@Bed_Kriczer: Dokladnie tak, to byl dosyc znany lub nawet jest znany klub z Tarnobrzega, nie wiem czy jakas mistrzynia nawet nie zostala.
@wuwuzela1 No bo byla dobra, chyba dlugo tam grala. Poza tym rozbudowywali wtedy miasto (Tarnobrzeg) i dawali mieszkania za free. I tak dostala kawalerke kolo wisly
@peszek_leszek: nie chodzi mi ze twoja rodzina wciska ci bzdury - tylko osoby piszace tutaj w tym watku o darmo mieszkaniach i systemie budownictwa wtedy bo dominowalo spoldzielcze - zakladowego prawie nie bylo. Sam tutaj podalem wczesniej sporo danych a na glownej masz jak to po 30 latach sa pozostalosci ksiazeczek mieszkaniowych a i tak to sa spore kwoty https://wykop.pl/link/7354551/panstwo-jest-winne-miliardy-zlotych-z-ksiazeczek-mieszkaniowych-przepadna
@emesc: za 1% były miejsca np. w Kato (chyba nawet dzisiaj/niedawno coś było z takich lokali tylko dzisiaj pewnie trzeba być patusem z 10 dzieci żeby się załapać) tylko trzeba było się zobowiązać do zrobienia jakiegośtam remontu
@Werdna jeśli chodzi o program mieszkanie za remont to tam masz, kryterium dochodowe, dla rodzin są dodatkowe punkty, owszem ale możesz nawet wnioskować sam o ile zarabiasz poniżej 6500. Po remoncie możesz to mieszkanie wynajmować, nie kupić.
Ale patrząc na opisy lokali to ja raczej dziękuję. Lubię mieć toaletę w domu jednak xD
emesc - @Werdna jeśli chodzi o program mieszkanie za remont to tam masz, kryterium do...

źródło: temp_file2029899287907888866

Pobierz