Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak słyszę, że np. lekarz, prawnik, architekt, pilot lotniczy, właściciele swoich przedsiębiorstw zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie to uważam że im się to należy, bo ciężko pracowali na swój sukces i monetyzują lata inwestycji poświęcone na naukę i przygotowanie do zawodu.

Ale jak ja słyszę o zarobkach programistów, często którzy przebranżawiali się i po kilku latach doświadczenia są w stanie robić tyle co wyżej wymienione zawody... to nóż mi się w kieszeni otwiera, serio. Nikim tak nie gardzę jak programistami. Każdy programista jakiego znałem, to najczęściej zarozumiałe bufony, które żyją w bańce.
- "A bo u nas w Aj ti..."
- "Jak ci się twoja robota nie podoba to zmień na it, życie w Polsce jest super bro"
- "HEHEHE taska wyestymuję kilka dni mimo że zrobię go w godzinę, to jest życie bro"

Gardzę. Są zawody które są np. bardzo ciężkie i wymagają większego wkładu intelektualnego, np. automatyzacja, robotyka, biotechnologia, farmacja, tymczasem ludzie po tych kierunkach nie zarabiają tyle co w IT. To jest dopiero niesprawiedliwe.

#pracait #programowanie #pracbaza #korposwiat #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 40
Anonim (nie OP): A jak pracownik fabryki całe życie za minimalną robi to też wg Ciebie jest sprawiedliwe? Przecież on pracuje ok. 10 razy ciężej niż przeciętny lekarz. A nawet jak ma potencjał to nie może odmienić swojego losu, bo starcza mu od pierwszego do pierwszego.
Aha. Pilotem można zostać bez studiów, po 2 letniej szkole. Tyle jeśli chodzi o ciężką pracę. Jedyną różnica w wymienionych przez Ciebie zawodach jest taka,
@G06DbT: @peoplearestrange @ElMatadore @czekoladowy_zajac

Zrozumcie że to nie jest bait i że poza Waszą bańką, gdzie nawzajem się liżecie po fiutkach jacy to nie jesteście wspaniali, to normalni ludzie Was po prostu nie lubią a niektórzy Wami gardzą. Do tego jesteście wybitnie zakompleksionymi ludźmi - głównie przez wygląd - bo na samym mirko większość z Was chwali się zarobkami co najmniej raz dziennie. Nikt normalny tego nie robi. U programistów to
@mirko_anonim Myślę, że to jednak nie jest takie proste. Trzeba mieć predyspozycje, logiczne myślenie, zdolności matematyczne, a większość ludzi tego nie ma. Nie zazdroszczę, pomimo że mi się w życiu nie poszczęściło i minimalna krajową to szczyt moich możliwości. Jeśli ktoś był mądrzejszy ode mnie, to niech zarabia i sto tysięcy.