Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak słyszę, że np. lekarz, prawnik, architekt, pilot lotniczy, właściciele swoich przedsiębiorstw zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie to uważam że im się to należy, bo ciężko pracowali na swój sukces i monetyzują lata inwestycji poświęcone na naukę i przygotowanie do zawodu.

Ale jak ja słyszę o zarobkach programistów, często którzy przebranżawiali się i po kilku latach doświadczenia są w stanie robić tyle co wyżej wymienione zawody... to nóż mi się w kieszeni otwiera, serio. Nikim tak nie gardzę jak programistami. Każdy programista jakiego znałem, to najczęściej zarozumiałe bufony, które żyją w bańce.
- "A bo u nas w Aj ti..."
- "Jak ci się twoja robota nie podoba to zmień na it, życie w Polsce jest super bro"
- "HEHEHE taska wyestymuję kilka dni mimo że zrobię go w godzinę, to jest życie bro"

Gardzę. Są zawody które są np. bardzo ciężkie i wymagają większego wkładu intelektualnego, np. automatyzacja, robotyka, biotechnologia, farmacja, tymczasem ludzie po tych kierunkach nie zarabiają tyle co w IT. To jest dopiero niesprawiedliwe.

#pracait #programowanie #pracbaza #korposwiat #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 40
@mirko_anonim: tak całkiem serio to mogę Ci wyjaśnić dlaczego tak jest.

Programista pisze oprogramowanie raz, a potem ono może obsługiwać tysiące przedsiębiorstw czy miliony klientów indywidualnych, którzy przy pomocy tego oprogramowania wytworzą jakąś wartość dodaną dla gospodarki. Jest też cholernie wysoki popyt na oprogramowanie, weszło do praktycznie każdej branży, bo w każdej branży jest w stanie dodać jakąś nietrywialną wartość. Choćby programista dostał 0.1% tej wytworzonej wartości, to nikt nie odczuje
to najczęściej zarozumiałe bufony, które żyją w bańce


@mirko_anonim: Tyle dobrego, że aktualnie rynek dąży do równowagi więc już ich zarobki nie będą #!$%@? razy wyższe od średniej krajowej. Powoli acz w widocznym stopniu zbliżamy się do sytuacji jaką mają pracownicy aj ti na zachodzie Europy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak ci się twoja robota nie podoba to zmień na it,


@mirko_anonim: A to niby zła rada? Możesz:
1. narzekać, ale nic tym nie zmienisz
2. coś zmienić np. przebranżowić sie do IT i żyć lepiej

No chyba, ze Tobie chodzi tylko o to, żeby się popłakać, a nie chce ci się nic zmieniać, no to sorry, ze zawracam gitarę.
@mirko_anonim: Co za bzdury. Gdyby praa w IT byla taka łatwa i każdy mógłby się na to przebranżowić - to mielibyśmy samych programistów zarabiających minimum, bo mam 100 osób co się przebranżowiło na pana miejsce.
OP widzi swoimi i tylko te najjaskrawsze jednostki, co zarabiają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie, a nie widzi setek programistów klepiących kod za 2 minimalne wypłąty miesięcznie, nie widzi setek osób, co nie mając żadnych predyspozycji zapłaciły
Trzeba było się uczyć, a nie chlać za garażami.


@G06DbT: Nie chcę się czepiać, ale jak chlałem za garażami, a potem zostałem programistą. Wszystko się może zdarzyć, jak człowiek ma marzenia.