Wpis z mikrobloga

Wg danych BIK na teraz z beki 2% zaciągnięto 66,8k kredytów na łączną kwotę 27,2 mld PLN.

Państwo będzie dopłacało do rat przez lat 10.

Ale branża dostała 27,2 mld wygenerowanych systemem rezerwy cząstkowej tu i teraz.

Kilka spotkań w hotelach, czy jakaś zniżka na parę kwadratów to niewysoka cena za ten wodospad hajsu XD

#nieruchomosci #kredyt2procent #ekonomia #gospodarka #lobbing
  • 16
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja to widzę tak - PiS widzi że nadchodzi Covid wymyślają jakby tu najwięcej wyciągnąć pieniędzy przy tym całym zamieszaniu. Najłatwiej się wyciąga jak najbliżej drukarki, no ale Glapiński nie może tak po prostu drukować i dawać magnatom z PiS, musi to jakoś uzasadnić. Inwestują w mieszkania, spółki deweloperskie, producentów materiałów budowlanych - mieszkania / budowy to dobry materiał, bo można łatwo uprać brudną gotówkę - pensje pod stołem itd.
  • Odpowiedz
@jacos911 masz oświadczenia majątkowe posłów i możesz sprawdzić swoją teorię l, która się nie broni nijak. W całym sejmie chyba max nieruchomości to 11, to jakby był taki niecny plan o którym mówisz to wszyscy by pobrali kredytu w zaprzyjaźnionym PKO ale nie na 1 mieszkanie a na 20 żeby to miało sens się ustawić na kilka pokoleń.
No i ogólnie przeceniasz polskich polityków, tutaj nie ma planowania na dłużej niż rok
  • Odpowiedz
Czy wy też usłyszeliście dziś z rana potężny trzask pękających dup przeplatany potężnym kwikiem?


@mickpl: trzeba obligacje indeksowane inflacja dokupic xD
  • Odpowiedz
@mickpl: @koalicjadeweloperska myślę że jakiś post na X z podziękwaniami się należy. Oraz nadzieja na kontynuację wzrostów pod nową/starą władzą. Dobrze wiedzieć, że kiedy 95% kredytobiorców dostaje po dupie by zbić wywołaną przez rząd inflację, to ktoś czuwa i rozdaje sztuczny hajs
  • Odpowiedz
@JC97 co to znaczy biedak? Gość pokazał kilkanaście milionów majątku. To biorąc pod uwagę ten spisek to na to ma zakredytowane nieruchomości za kilkaset milionów,.no chyba że nie ma takiego spisku
  • Odpowiedz
  • 3
Niekoniecznie cała kwota wraca do branży, wszak dużo osób kupiło mieszkanie na bekę na wtórnym.


@KuroSeba: Najczęstszą motywacją sprzedaży na wtórnym jest kupienie nowego i większego u dewelopera.
  • Odpowiedz