Wpis z mikrobloga

Muszę zredukować stanowisko :/ Okazało się, że ukrainiec będący pod moim dyktatem w #korpo to ruski jest co zdobył paszport nielegalnie. Firma jak ogólnie sprzyjająca ruskim, ale zezwoliła na wypowiedzenie mu UoP. Tak więc dziś o 16:00 otrzyma ode mnie fizyczne wypowiedzenie. Co z nim dalej nie wiem...
Problem w tym, że typ jest dobrym pracownikiem. Jedyna wada to, że nie ma szacunku ogólnie do kobiet i to widać w relacjach biurowych...


#pracabaza #zalesie #pracait #it
  • 92
  • Odpowiedz
No to niech obalą rząd i zakończą wojnę - tylko tyle potrzeba by wrócić do cywilizacji.


@mroznykasztan: XDDDDDDDD

Skoro jesteś taki mądry, a to wszystko takie proste, to może ty idź i obal rząd w Rosji. Wszyscy ci podziękują, a przecież dla ciebie to nie będzie nic trudnego. To przecież "tylko tyle".
  • Odpowiedz
@Gumaa: Nie jestem orkiem, nie jest to mój kraj. Uciekanie przed problemami to nie jest rozwiązanie, ci nieliczni dobrzy Rosjanie - o ile istnieją - muszą sami się zmierzyć z tym wyzwaniem (albo liczyć na pomoc służb specjalnych krajów zachodnich).
Nie bardzo rozumiem jakie Ty widzisz rozwiązanie tego problemu - bo jeśli ci wszyscy normalni uciekną z Rosji to problem Rosji dalej pozostanie. Kto ma zmienić ten kraj jak nie obywatele
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: a ktoś jest "orkiem", tylko dlatego że przypadkiem urodził się w takim miejscu?
Należy zakazać migracji całkowicie? A cała polonia która wyjechała za PRLu powinna zostać według ciebie skazana, bo uciekli od problemów?
Jak ktoś urodził się w USA w rodzinie niewolników, to myślisz, że on uważał USA za "jego kraj" i był gotowy ginąć za to państwo? Za to prawo, które mówiło że jest przedmiotem? No bo przecież urodził
  • Odpowiedz
@Gumaa: Nie odpowiedziałaś na pytanie - kto ma zmienić ten kraj jak nie sami Rosjanie od środka? My, zachodnie kraje mamy najechać ich czy co? Odwołujesz się do pięknych aktów humanitaryzmu. No super, tylko to trochę infantylne i mało realistyczne.

a ktoś jest "orkiem", tylko dlatego że przypadkiem urodził się w takim miejscu?


Jeśli popiera putina albo nie próbuje nic zmienić z otaczającą go rzeczywistością - to można zastanowić się nad
  • Odpowiedz
  • 1
pajechali! Dostał papier coś pogadał po nosem. Zapytał tylko kiedy dostanie kasę za styczeń. Poszedł w dal...
Myślałem że będzie jazda a tu "paka" i wio winda na dół na parking 🫡😉
  • Odpowiedz
Nie odpowiedziałaś na pytanie - kto ma zmienić ten kraj jak nie sami Rosjanie od środka?


@mroznykasztan: przecież napisałem:

Może po prostu wyjechać i pozwolić temu państwu umrzeć z braku rąk do pracy.


Sytuacja Rosjan teraz i Polaków za PRL jednak się różni i pokuszę się o stwierdzenie, że u nas było łatwiej. Chociażby nie prowadziliśmy aktywnie wojny. Rosja jest w o wiele głębszej dupie, niż my kiedykolwiek byliśmy za PRLu.
  • Odpowiedz
Może po prostu wyjechać i pozwolić temu państwu umrzeć z braku rąk do pracy.


@Gumaa: Trochę to potrwa. I nie wszyscy wyjadą.

Chociażby nie prowadziliśmy aktywnie wojny.


Tu się mogę z Tobą zgodzić. Jednakże czy obecnie jest tak źle, że Rosjanie nie mogą się zorganizować w podobny ruch jak Solidarność? Ich problemem raczej jest to, że poszczególne środowiska opozycyjne nie mogą się dogadać między sobą. Zbyt wysoko stawiają swoje ego i
  • Odpowiedz
w żadnym wypadku, dopóki jego bracia mordują innych


@Krol_Karo: przecież Ukraińcy pierwsi zaczęli się zbroić i przy okazji NATO im pomagało, a to, że Putin ich uprzedził i pierwszy zaatakował, to nagle Ruscy winni?
  • Odpowiedz
@PepeXD: Ano tak, faktycznie.
W takim razie jest zgoda na bombardowanie miast i wywożenie tysięcy osieroconych dzieci na wschód, a także okaleczanie jeńców i porywanie miejscowych kobiet do przyfrontowych burdeli.
  • Odpowiedz