Wpis z mikrobloga

W sobotę wieczorem pojawił się u mnie ostry ból (najgorszy ból w zyciu, myslalem ze zemdleje) z prawej strony pleców więc pojechałem na pogotowie.

Lekarz mnie zbadał, pouciskał, popukał w plecy i stwierdził kamice nerkowa.
Dostałem zastrzyk i po godzinie bół puścił więc wróciłem o domu z recepta na kilka leków (fitolizyna, cystone, Scopolan comp.) i zaleceniem zeby zrobić usg nerek.

USG i urologa mam umówionego na dziś ale strasznie się boję, że znajdą jakies duże kamienie które trzeba będzie operacyjnie usuwać :(
Ktoś był w podobnej sytuacji i okazalo się, ze to nic takiego i kamienie same zeszly ? Czy to normalne, że po tym sobotnim ataku bólu nadal troszke mnie pobolewa co jakiś czas nerka ?

#nerki #choroba #kolka #medycyna #lekarz #zdrowie
  • 6
@przemekLes: miałem to samo co ty. Miałem ból taki jak ty przez całą noc, a nawet zacząłem wymiotować, pojechałem na sor i dali mi zastrzyk, po którym mi przeszło. Poszedłem na usg i nic nie wykryło.
@przemekLes: USG wszystko Ci powie, kamienie i piasek to sprawa bardzo indywidualna. Być może trochę leków i wysikasz ( nie powiem , że bezboleśnie) ,a może cięcie ,a może ultradźwięki. Proponuję wodę Jana ( letnią) , jakieś cienkie piwo o temperaturze pokojowej i dużo schodów ( góra -dół) :)
Ktoś był w podobnej sytuacji i okazalo się, ze to nic takiego i kamienie same zeszly


@przemekLes: ja tak miałem. Jak mnie dopadło - a nie wiedziałem co to się dzieje, bo żadnych sygnałów nie było - to leżałem skręcony na podłodze i się modliłem o śmierć. Nawet #!$%@? po telefon nie mogłem sięgnąć a leżał na stoliku obok.
Jak puściło, to się doczołgałem do łóżka i popłakałem jak dziecko xD
@przemekLes: mnie jak kiedyś w nocy złapało to mnie karetka z domu zabrała, bo ból nie do wytrzymania. Okazało się to samo co u Ciebie, z tym, że jeden kamień właśnie wtedy urodziłem w szpitalu. A drugi cały czas siedzi mi w nerce, bo jest ponoć w takim miejscu, że zabieg jest bardzo inwazyjny. Więc czekam jak na wyrok na ten dzień kiedy i jego się pozbędę, zaopatrzony w silne leki