Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę się zdecydować do poniedziałku, więc będę wdzięczny za feedback.

Klitka w etapie 10 Metro Art #warszawa czyli 1 km za dworcem wschodnim.

Realnie 56m^2, oczywiście trzeba dopłacić 30k za powierzchnię pod ścianami (deweloperzy już się wycwanili i sprzedają "powierzchnię sprzedażową".
14 600 za metr, 41k za miejsce postojowe i 5500 za komórkę z metra (ale została tylko jedna 4,5m^2, więc i tak nie miałem wyboru).

Sumarycznie około 900k.

ZALETY:
- najwyższe piętro, narożne
- brak sąsiadów z boku dla mniejszych pokoi (drugi graniczy z klatką schodową).
- ściany dzielące lokale z silikatów -> najlepszy możliwy wybór akustycznie
- nie ma pionów wentylacyjnych w pokojach: jest między aneksikiem (ech) a kuchenką
- stosunkowo dobra komunikacja: autobusy do metra stadion i centrum, dworzec wschodni + ta ułomna trzecia linia metra za 7 lat, około 800 m do planowanej stacji Mińska.
- trochę ponad 6 km samochodem do centrum; wypada szybciej, niż z Chrzanowa który ma 2km więcej, a jest 2-3k taniej na metrze.
- Dewo dostał PB na te dwa budynki zasłaniające blok od strony torów, chociaż sądząc po cieniu to one będą 2-3piętrowe. A ja chcę kupić piąte.
- Dwupiętrowy Lidl na rogu ulicy, ~300m od klatki.
- Okolica to niemal same nowe budynki, zostają jakieś garaże i poprzemysłowe hale, ale pewnie z czasem wszystko poleci.
- ma być zasłonięte od torów dwoma budynkami o ile je zrobią (mają PB).

WADY:
- Koło torów. Okolica przejazdu kolejowego gdzie składy trąbią, bo muszą (wymusza to znak). Do przejazdu jest kilkaset metrów. O ile wiem, że jak pierdzielnę w oknach szyby 8/18/4/18/44.2, które mają ponad 2 cm szkła w sumie + "akustyczne" nawiewniki + klimę, to nie będę tego słyszał, to jednak nie chciałbym być niewolnikiem zamkniętego okna. Dlaczego nikt nie pomyślał tam o ekranach? Przecież "odcinek gwiżdżący" jest krótki i to jakieś chaszcze. Ekrany załatwiłyby sprawę na dobre.
- Aneks kuchenny, ale tego się nie przeskoczy w dzisiejszych czasach bez zakupu 75+ metrów.
- mały balkon (fajniejsza emka z dwoma była jednak 50k droższa).

Dajcie ocenę sensowności i uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wołam osoby, które tam mieszkają / planują tam zamieszkać tj. @Budyno @kliq @Operator_imadla

i standardowo @onomatopejusz i @lizakk ;)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
YuriYslin - Mirki, muszę się zdecydować do poniedziałku, więc będę wdzięczny za feedb...

źródło: dopa

Pobierz

Oceń atrakcyjnośc w skali 1-5

  • 1/5 32.8% (80)
  • 2/5 24.2% (59)
  • 3/5 24.2% (59)
  • 4/5 12.7% (31)
  • 5/5 6.1% (15)

Oddanych głosów: 244

  • 56
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin jak ci po nocach będą trąbić to szukaj czegoś innego. Pamiętaj że te pociągi ważą czasami tysiące ton, więc cały blok się będzie trząsł. Nie polecam.
  • Odpowiedz
  • 0
Co do tego najwyzszego naroznego pietra - mam nadzieje ze deweloper nie oszczedzal na ociepleniu, bo zima moze byc rzesko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DryfWiatrowZachodnich: Po to się klimę z funkcją grzana wstawia :) Żadna temperatura nie jest większym problemem od tupania z góry. Z gorącem czy zimnem sobie poradzisz, z sąsiadem nie.
Yuri_Yslin - >Co do tego najwyzszego naroznego pietra - mam nadzieje ze deweloper nie...

źródło: 11111

Pobierz
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: z jednej strony spoko z drugiej szmulki za torami i okolice jadłodajni oraz punktu metadonowego. Będą mimo wszystko włamania w okolicy. Mieszkania na parterze mają to bardziej niż pewne. W zasadzie najwyższe ani te najbliżej windy też nie są bezpieczne.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: nawet jak nie przeszkadzają ci miliony monet pakowane zimą w ogrzewanie a latem w klimę, doinformuj się szczegółowo, jak wygląda izolacja dachu, bo jak trafisz na powietrze, jak to u mnie było, będziesz się cholernie dziwił, że grzanie na ful a po plecach ciągnie zimnem.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

szwagier mieszka 100m od tego DWUPIETROWEGO lidla (:PPP), komunikacyjnie wydaje sie byc oki, ale ja osobsicie to bym tam nie chcial mieszkac.... jest to moje subiketywne odczucie nie wynikajace z jakis obiektywnych przeslanek(po porstu nie przekonuje mnie okolica), moja kobieta jest zachwycona, ale ona tak reguje na wiekszosc nowych budynkow...
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Jeśli zależy ci na komunikacji publicznej, a według mnie powinno, bo nawet jak się wozisz samochodem to w przeciągu 10-15 lat może nie być to tak wygodne jak teraz, to przemyslalbym to drugi raz porządnie.
Budowa M3 oznacza kasację mnóstwa linii autobusowych jak to otworzą. Z kolei aż 800 metrów do stacji beznadziejnej linii M3 może boleć. Obciążenie i częstotliwość jazdy na M3 będzie słabe - firma analityczna w najnowszym
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

smieje sie, bo z tego co koajrze, to tam na dole jest parking, nie ma czesci skelpowej, wiec on jest 1 poziomwy tylko ma ten parking na pozimie 0....

a co do samej okolicy - za duzo tych budynkow, za blisko siebie, do okola tory, jakis rozwalajace sie magazyny - tak, pewnie je tez ostatecznie zamienia na mieszkaniowke, ale to znaczy tylko tyle ze bedzie jeszcze wieksze blokowisko.... po porstu
  • Odpowiedz
  • 1
@Yuri_Yslin przejdź się koło tego przejazdu na Chodakowskiej i posłuchaj tych pociągów, sporo ich jeździ i będziesz wiedział jak to wygląda w praktyce, ja jeżdżę często i mam wrażenie, że nie zawsze trąbią, może tylko na znak na semaforze czy coś. W gruncie rzeczy Victoria Dom robi podobnie w standardzie jak DomD, ja jestem zadowolony pomimo że nie mam narożnego ani najwyższego piętra, a jest cicho. Za to kaloryfery to prawie nie
  • Odpowiedz
Po to się klimę z funkcją grzana wstawia :) Żadna temperatura nie jest większym problemem od tupania z góry. Z gorącem czy zimnem sobie poradzisz, z sąsiadem nie.


@Yuri_Yslin: a, chyba ze tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajny uklad

Są normy na to, zimne poddasza to jakaś legenda z kamienic chyba jeszcze.


@dran2: wiem, tylko... z jakiegos powodu mieszkania na szczycie maja mniejszy niz 1 mnoznik
  • Odpowiedz
  • 1
Kuriozalne, bo za taki sam metraż, garaż i schowek w 2021 płaciłem 600k, a teraz 50% drożej, masakra.


@Budyno: no niestety. Było minęło. Ale już w 2022 ceny bylo 13k z metra w tym miejscu.
  • Odpowiedz