Wpis z mikrobloga

@piff_paff: Prędzej deweloperski stan, z surowym to możesz się bujać i bujać, powierzchnia też lepiej bardziej 100 - 120 m2. Z własnych obserwacji widzę, że surówki to potrafią latami się sprzedawać. Jeśli nowy program pomocowy dla kredytobiorców wejdzie w obecnych założeniach to będzie on właśnie promował domy i przy okazji działki oraz duże mieszkania, jednak osobiście odradzałbym budowania malutkiego domku i sprzedawania go w stanie surowym.
@piff_paff: myślę, że lepiej wyjdziesz jak działkę uzbroisz niskim nakładem, odświeżysz z śmieci, krzaków oraz zrobisz na nią WZ. Stan surowy w ogloszeniach zawsze mnie odpychał i wzbudzał podejrzenia, możliwe że nie słuszne. Natomiast za każdym razem jak sobie przeliczałem potencjalne poniesione koszty, to raczej były przestrzelone bliżej 100k, niż 50k. Dobrze położona działka, z gwarancją braku problemów potrafi wzrosnąć 30-50% r/r jak okolica faktycznie dobra.
@piff_paff: Ale % za m2 tych extra metrów, zaplacisz mniej niż to co planowałeś, a sprzedasz po takiej samej cenie. Większość robót będziesz robił tak czy siak i te extra m2 aż tak drogo nie wyjdą przy dobrym projekcie. Dla rodziny z 2 dzieci, 80m2 to mało bo to są 3-4 pokoje, gdzie przy 4 pokojach to już są warunki jak w ciasnym mieszkaniu, bo pokoje masz po 10m2.