Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #podatki #pit Przy rozliczaniu się z kryprotwalut w PIT, chciałbym dopisać do kosztów również fee które płaciłem przy przesyłaniu coinów z jednego miejsca do drugiego. To fee jednak jest zwykle podawane w kryptowalucie którą przesyłam. Na podstawie jakiego kursu obliczyć ile to było w zł? Czy to w ogóle jest uregulowane?
  • 6
@normalniechybba i w jakiej rubryczce zamierzasz do wpisać jak tam jest tylko za ile się kupiło i za ile sprzedało? W tej samej co za ile kupiłeś? Według mnie to bezsens. Tak jakbyś kupił powiedzmy za 100 zł, narobił z 10 zł fee przesyłając między portfelami i wpisał w picie 110 mimo że miałeś zakupy na 100 zł. Dodatkowo zakładając że fee to twój wydatek na coś to można założyć że to
@Amenotejiikara: https://www.e-pity.pl/podatek-pit-od-kryptowalut/

Ale chyba masz rację jak czytam co tu napisali

Przychód ze sprzedaży kryptowaluty obniżają:


koszty nabycia kryptowaluty (wyłącznie bezpośrednie – np. koszt nabycia, prowizja; w przypadku nabyć pierwotnych za koszt bezpośredni powinno uznawać się (choć stanowiska urzędów nie potwierdzają tego obecnie) koszt prądu, koszt nabycia urządzeń do produkcji; nie będą kosztem bezpośrednim odsetki od prowizji na kredyt na nabycie, koszt sprzętu do kopania lub obsługi, zakup abonamentów na giełdzie