Wpis z mikrobloga

Okej. To co ta pisówa powoedziała osobiscie mnie dotknęło. Jak sie ma prawo do aborcji z chęcią pomocy osobom niepełnosprawnym? A no opowiem na swoim przykładzie. Mam siostrę z porażeniem mózgowym. Jestem tylko ja i ona. Nie mamy wiecej rodzenstwa. Wiem, ze jesli zabraknie rodzicow opieka nad nia spadnie na mnie. Nie mam jeszcze dzieci ale chvialabym mieć. Do tej pory bałam sie zajsc w ciaze, bo gdyby okazalo sie ze moje dziecko bedzie chore nie moglabym usunac ciazy, bo poprzedni rzad mi te prawo zabral. Zostalabym skazana przez zycie na opieke nad dwoma osobami niepelnosprawnymi. Dajcie ludziom wybor. Życie pisze różne scenariusze. #sejm
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrkan:
Tabletka "dzień po" - nie ma zapłodnienia
Prezerwatywa - nie ma zapłodnienia
Celibat - nie ma zapłodnienia

Aż dziw, że nie zakazali wszystkich trzech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stokrota2: no fajny tekst, ale po pierwsze badania w trakcie ciąży nie wykrywają porażenia mózgowego, po drugie są różne łagodne formy przy których można egzystować, znajomy miał i tylko problemy z ręką jak był młody sporo rehabilitacji i dziś nic nie widać. Także skąd pomysł, że aborcja to rozwiązanie problemu? chyba raczej eutanazja dla siostry i dla Twojego dziecka jak się urodzi nieteges i nie da się zrehabilitować?

https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/choroby/choroby-neurologiczne/141866,mozgowe-porazenie-dzieciece
  • Odpowiedz
Do tej pory bałam sie zajsc w ciaze, bo gdyby okazalo sie ze moje dziecko bedzie chore nie moglabym usunac ciazy


@stokrota2: konsultowałaś to z ginekologiem? co można zdiagnozować i w jakim terminie? do 3. miesiąca aborcja to tabletka poronna i nie ma z tym problemu,

porażenie mózgowe to chyba w ogóle nie jest do zdiagnozowania w ciąży
  • Odpowiedz
  • 3
@Biesiadnik twoje zdanie jest zero jedynkowe. Przed wszystkim się nie uchronię. Ale jeśli rzad zabrania mi reagować nawet w sytuacji, w której moglabym coś zrobić to jak mam to nazwać?
  • Odpowiedz
@stokrota2: rząd zabrania reagować? w Polsce możesz robić badania do woli i jeśli są wskazania, że dziecko na 100% będzie chore, albo okaże się, że masz za mało pokojów w mieszkaniu napisz do ABORCYJNY DREAM TEAM zerbali prawie 2mln złotych na wycieczki zagraniczne i fundują je potrzebującym, to załatwia problem bo kobiet w takich sytacji jest garstka (chore dziecko i brak możliwości usunięcia ciąży) i póki co rząd nie zabrania
  • Odpowiedz
@stokrota2: czyli nie konsultowałaś swoich obaw z ginekologiem?

bo wiesz, coraz starsze kobiety rodzą dzieci, też się boją a aborcja dziecka z zespołem Downa nie jest dostępna,
ale starsze kobiety rodzą dzieci a nie rodzą się dzieci z zespołem Downa,
magic?
no nie, państwo swoje, ginekolodzy swoje
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: no to można niemowlę usunąć jak tylko wyjdzie, że będzie mieć problemy z poruszaniem się i niską szansę na to, że będzize dobrze po rehabilitacji ;P może to by im wystarczyło? ciekawe gdzie proaborcjoniści dają granicę....
  • Odpowiedz
  • 6
@stokrota2 Prawactwo zawsze chcę wszystkim życie ustawiać. A potem jak coś ich dotyka to to jest wyjątkowa sytuacja i obchodzą reguły jakie sami stworzyli.
  • Odpowiedz