Wpis z mikrobloga

Zawsze jest coś z tymi inwestycjami.

Na Chodakowskiej jest przejazd, więc każdy pociąg zjeżdżający ze stacji W-wa Wschodnia w kierunku m.in Otwocka pizga kolejową trąbą (musi - tak wynika z instrukcji o prowadzeniu ruchu).

Tam w godzinach szczytu potrafi śmigać pociąg co 2-3 minuty. Każdy trąbi przejeżdżając. Devo obiecuje dwa budynki zasłaniające te etapy od strony torów, ale na ich stronie już ich nie ma; to pewnie ściema, żeby uspokoić kupujących że coś ich zasłoni od torów.

Wszystko pozostałe jest super, ale już uszami wyobraźni słyszę ten miód kolejowego pizgacza 120dB o 4:00 co kilka minut. A blok to nie dom, wentylacji mechanicznej na własną rękę nie założę, by wstawić szyby "akustyczne" i się odciąć - tam masz w komplecie wszak nawiewniki przez które normalnie przechodzą dźwięki.

Same pociągi naprawdę nie są uciążliwe. praktycznie ich nie słychać. Stałem tam dziś dobry kwadrans i na żaden z tych pociągów nie zwróciłbym uwagi. Są mniej upierdliwe niż torowisko tramwajowe, przy którym mieszkałem latami (nie zauważając go wcale). Ale ten klakson to coś zupełnie innego, niż szum sunącego 15 km/h składu (wolno, bo przejazd właśnie xD).

Echh.

I co Wy na to? Cieszyłem się, że wreszcie coś sensownego, a teraz mam mieszane odczucia.

@lizakk @onomatopejusz

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Yuri_Yslin - Zawsze jest coś z tymi inwestycjami.

Na Chodakowskiej jest przejazd, wi...

źródło: Fail

Pobierz

Brać?

  • Kredyt po same kule 52.9% (81)
  • Daj sobie spokój 47.1% (72)

Oddanych głosów: 153

  • 43
U mnie tez jest mechaniczna


@Kutafonix215: Pytanie jaka to dokładnie wentylacja, czy to nie jest po prostu wentylatorek w sraczu czy coś w ten deseń. Masz czerpnię i rzutnię w elewacji albo np. na dachu i anemostaty w pomieszczeniach?
mówisz o wentylacji nawiewno wyciagowej czy tylko wyciagowej? Bo obie mogą być mechaniczne ale to jednak co innego. W sumie bywałem w wielu inwestycjach dd i tych nowszych i tych starszych jak stara marina i nigdzie takiej pełnej wentylacji z nawiewem nie było


@ZdeformowanyKreciRyj: Słuszna uwaga, zerknąłem w papiery i faktycznie jest tylko wywiewna w projekcie budowlanym więc nawiewniki też będą musiały być.
@Yuri_Yslin mieszkam dosłownie 500 metrów od miejsca ktore wskazałeś i żadnego trąbienia pociągów nie słychać, jedyne co słyszę wieczorem jak już leżę w łóżku to te nowe wyświetlacze na peronach nadają komunikaty i jak się wsłucham to słyszę melodyjkę przed komunikatem
Pytanie jaka to dokładnie wentylacja, czy to nie jest po prostu wentylatorek w sraczu czy coś w ten deseń. Masz czerpnię i rzutnię w elewacji albo np. na dachu i anemostaty w pomieszczeniach?


@Yuri_Yslin: jak już napisano w wątku, mam podobnie jak inni - wyciągową. Nawiewniki w oknach i tak musza zostać. Żadnych wiatraczków w sraczu xD
@Yuri_Yslin na studiach mieszkałem przez dwa lata z torami tramwajowymi i czteropasmową, bardzo ruchliwą drogą za oknem. Pierwszej nocy nie mogłem zasnąć. Po dwóch tygodniach tego nie słyszałem. Jedyna wada - nie porobisz nic przy otwartym oknie, klima może być konieczna. No i goście się dziwili, jak mogę tak spać.
jak już napisano w wątku, mam podobnie jak inni - wyciągową. Nawiewniki w oknach i tak musza zostać. Żadnych wiatraczków w sraczu xD


@Kutafonix215: Aha, ok. No to wiesz, to nie jest prawilna wentylacja mechaniczna, tylko smutna proteza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawdziwa wentylacja mechaniczna pozwala m.in. na całkowite odizolowanie chałupy od zewnętrznych warunków - smrody, hałasy, etc. Nie musisz też otwierać okien, ani mieć tych gównianych
@Yuri_Yslin: Mój kolega kupił mieszkanie w inwestycji obok (ROBYG) i podczas wielu pobytów u niego, pociągi owszem na balkonie w nocy było słychać, ale klaksonu co 2/3 minuty jestem pewien, że nie słyszałem. Sam kupiłem mieszkanie w Metro Art w bloku obok tego, który tu podałeś i bylem kilka razy posłuchać hałasu w miejscu gdzie miały powstać fundamenty bloku i przejazd pociągów nie był jakiś mega głośny i też klaksonów nie
@Yuri_Yslin: ja mialem w umowie notarialnej dokladnie wpisane jak ma byc zagospodarowana zielen. Okazalo sie, ze to sasiad z gory nade mna to wymusil i dawali to potem do wszystkich umow. Wiec generalnie wpisac to do warunkow umowy możesz, pytanie czy oni beda chcieli bo to dla nich koszt pewnie prawnika etc. Ja kupowalem w 2018, wiec wtedy nie bylo jeszcze szalu na mieszkania i sie normalnie negocjowalo.
@kliq: przejazd pociągow jest niesłyszalny bo wolno jadą, ale przed przejazdem trąbią gdy jadą od strony wschodniej :) dzięki za mapkę. No to może rzeczywiście będą te bloki dodatkowe, ale problemu w pełni to nie rozwiązuje niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Który etap to Twój?
@Yuri_Yslin one trąbią i to słychać, zresztą trąbią też pociągi zjeżdżające na boczne tory do nastawni kolejowej, zimą przy zamkniętych oknach nie słychać, latem nie wybija się ponad gwar uliczny. Na pewno będziesz miał trochę głośniej niż ja (mieszkanie zaraz przy stacji Grochów), ale nie wydaje mi się to aż tak uciążliwe, myślę że głośniejsza będzie nowowybudowana ulica Żupnicza, która przejmie część ruchu z Mińskiej i Chrzanowskiego. Może kiedyś ktoś pomyśli o
@Budyno: ja to widzę tak że trzeba po prostu zamontować szklenie akustyczne (np 8/18/4/18/44.1), klimę i wymienić nawiewniki ścienne na wersję akustyczną.

U Was nie robią problemu z klima?
@Yuri_Yslin jeżeli szklenie miałoby być na balkonie, to nie wiem, czy Ci na to pozwolą ze względu na obciążenie balkonu, w mieszkaniach od strony torów, w blokach DomD, okna są trzyszybowe i podobno nic nie słychać, ja mam mieszkanie znacznie dalej, klimę montowałem bez zgłaszania administracji, bo wymagali podłączenia skroplin do kanalizy, a u mnie wiązałoby się to z gigantycznym kuciem, więc mam praktyczne wiaderko 10l ( ͡º ͜ʖ͡