Wpis z mikrobloga

Zawsze jest coś z tymi inwestycjami.

Na Chodakowskiej jest przejazd, więc każdy pociąg zjeżdżający ze stacji W-wa Wschodnia w kierunku m.in Otwocka pizga kolejową trąbą (musi - tak wynika z instrukcji o prowadzeniu ruchu).

Tam w godzinach szczytu potrafi śmigać pociąg co 2-3 minuty. Każdy trąbi przejeżdżając. Devo obiecuje dwa budynki zasłaniające te etapy od strony torów, ale na ich stronie już ich nie ma; to pewnie ściema, żeby uspokoić kupujących że coś ich zasłoni od torów.

Wszystko pozostałe jest super, ale już uszami wyobraźni słyszę ten miód kolejowego pizgacza 120dB o 4:00 co kilka minut. A blok to nie dom, wentylacji mechanicznej na własną rękę nie założę, by wstawić szyby "akustyczne" i się odciąć - tam masz w komplecie wszak nawiewniki przez które normalnie przechodzą dźwięki.

Same pociągi naprawdę nie są uciążliwe. praktycznie ich nie słychać. Stałem tam dziś dobry kwadrans i na żaden z tych pociągów nie zwróciłbym uwagi. Są mniej upierdliwe niż torowisko tramwajowe, przy którym mieszkałem latami (nie zauważając go wcale). Ale ten klakson to coś zupełnie innego, niż szum sunącego 15 km/h składu (wolno, bo przejazd właśnie xD).

Echh.

I co Wy na to? Cieszyłem się, że wreszcie coś sensownego, a teraz mam mieszane odczucia.

@lizakk @onomatopejusz

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Yuri_Yslin - Zawsze jest coś z tymi inwestycjami.

Na Chodakowskiej jest przejazd, wi...

źródło: Fail

Pobierz

Brać?

  • Kredyt po same kule 52.9% (81)
  • Daj sobie spokój 47.1% (72)

Oddanych głosów: 153

  • 43
@Yuri_Yslin Jak dokładnie dewo tłumaczy że powstaną te budynki? Do czego one będą potrzebne? Chyba jedyna ich funkcja to nie będzie tłumienie dźwięków, nie?

A co do mieszkania - jest spora szansa że się przyzwyczaisz do tych dźwięków. Serio, do wielu rzeczy jest w stanie się człowiek przyzwyczaić. Jednak gdybym to ja brał kredyt “po same kule” to bym raczej nie chciał takich kompromisów.
Jak dokładnie dewo tłumaczy że powstaną te budynki? Do czego one będą potrzebne? Chyba jedyna ich funkcja to nie będzie tłumienie dźwięków, nie?


@cudzylogin: To jest ciekawe, bo nie ma ich na oficjalnej mapie:

https://www.victoriadom.pl/static/408ccd0520e921acbd792926c1f792d1/1b8ba/metro-art-10_pzt.webp

ale jak pójdziesz na spotkanie, to dostajesz co innego i na niej już są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://i.imgur.com/tvpODBp.jpg

Według dewa, to będą tam mieszkania, z oknami wyłącznie w stronę ulicy, a
@Yuri_Yslin: Brzmi jak ściema. Kto będzie te mieszkania budował? Kto je kupi? Co na to miejski plan zagospodarowania przestrzennego? Może tam powstać w ogóle zabudowa mieszkaniowa?

Nie wiem w sumie czy deweloper może Cię tak okłamać bez konsekwencji. Masz to gdzieś na piśmie z tymi budynkami? Jeżeli tak, to może to jednak nie jest ściema? Cholera wie xD
Masz to gdzieś na piśmie z tymi budynkami?


@cudzylogin: a gdzie tam. Dostajesz jakąśtam mapkę ideową. Tam można wciskać kit bez konsekwencji.

Aczkolwiek ten sam deweloper postawił ekrany przy innej swojej inwestycji przy torach (na Żeraniu), więc nie rozumiem, po co mieliby iść tą drogą i ściemniać o planowanych budynkach mieszkalnych, gdy po prostu można postawić ekrany i zapomnieć o sprawie.
@Yuri_Yslin: ja raz podczas wakacji wynajmowałem kwadrat zaraz przy głównej ulicy; 6 pasów ruchu, do tego jeszcze tramwaj, wszystko zaraz pod moim oknem. Pamiętam tylko, że ciężko było usnąć. Wiadomo jak to tramwaj w samym centrum - ciągle się tłucze i jeszcze dzwoni tym swoim dzwoneczkiem. To samo samochody - klaksony jak były korki itd.

W każdym razie mi bardzo ciężko było się do tego przyzwyczaić - przyzwyczajałem się chwilowo, ale
@Yuri_Yslin: Może nie posiadają terenu bezpośrednio przy torach, a ekrany położone dalej od źródła nie wygłuszałyby skutecznie hałasu? Byłeś już na miejscu? Widać jakąś budowę przy torach?
@cudzylogin: Byłem, ciężko stwierdzić bo teren jest wielki, zamknięty i rozkopany po całości. Nawet nie umiałem zlokalizować bloku, w którym miałbym kupić klatkę, a wiem, że fundamenty już są.

Pytanie jak u Ciebie z tolerancją na takie odgłosy. Ale jak sam opisujesz, że już słyszysz te dzwonki pociągów, to raczej musisz sobie to dobrze przemyśleć - albo najlepiej wziąć wolne z roboty i sobie tak kilkanaście godzin pobyć w tamtym miejscu.
@cudzylogin: Na razie nie ruszyli z tymi pojedynczymi "ekranami budynkowymi", przedstawiciel deva twierdzi, że chcą to budować jako kolejny etap.

Problem w tym, że to nierozliczalne jest. Nie wpiszesz tego do umowy, a oni powiedzią, że chcieli, ale zrezygnowali.

I masz widok wprost na pizgającą "lomokotywkę" ;)
Mi się mieszkało wybitnie, gdy miałem okno ok. 20 m na linię tramwajową na Nowowiejskej.


@Yuri_Yslin: tam z tego co widzę po mapach google to jest wydzielone torowisko dla tramwajów, więc tramwaje nie mają potrzeby używać swoich dzwoneczków. Wtedy być może rzeczywiście jest tak jak opisujesz - tramwaj po prostu sobie jedzie.

Właśnie najgorsze są odgłosy znienacka. Czyli np. klaksony aut, klaksony tramwajów, albo zapewne właśnie ten klakson pociągu. Sam też
@Yuri_Yslin kiedyś mieszkałem w kamienicy,pod którą jeździł tramwaj bardzo wąską uliczką zdezelowanymi torami. Nocą.
Po dwóch tygodniach przestałem to słyszeć, także człowiek adaptuje się do takich warunków. Co nie oznacza, że chciałbym mieszkać w takim miejscu na stałe m
@Yuri_Yslin: jak dla mnie to trochę poronione, nie chcesz żeby ktoś ci ciumkal nad głową albo za ściana tupaniem, a jednak rozważasz mieszkanie przy #!$%@? ruchu kolejowym z sygnałami dźwiękowymi. Gdybym był twoim pośrednikiem, to podniósłbym ci właśnie prowizje za takie kombinowanie xD