Wpis z mikrobloga

Witam, szukam chętnej osoby to przetestowania mojej gry na steamdecku. Chodzi mi głównie o to czy gra działa płynnie na decku, czy jest sens dodawania obsługi tego urządzenia. Sam na razie nie posiadam konsoli i nie mogę sprawdzić.
W skrócie gra jest przygodówką 3D z elementami survival horroru.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany, podeślę kluczyk.

Link do gry na sklepie steam:
https://store.steampowered.com/app/2451470/The_Order_of_the_Snake_Scale/

Tag do czarnolistowania: #fmsimplegamesstudio

#steamdeck #gamedev #gry #steam #gryindie #tworczoscwlasna #komputery #survivalhorror #horrorgames
FatMo - Witam, szukam chętnej osoby to przetestowania mojej gry na steamdecku. Chodzi...

źródło: rinoBackGround1438x810

Pobierz
  • 102
@Fat_Mo: Jak twój główny komputer działa na Windows to możesz pobrać program
Virtual box.
Na nim możesz zainstalować Linux SteamOS, następnie nie jestem pewny detali ale powinno się ustawić podobną moc urządzenia jaka ma SteamDeck.
Nie mam co do tej drugiej części pewności ale wydaje mi się ze nie jesteś jedyną osobą z takim problemem.
  • 0
@Rustyyyy: Windowsa mam do testów, sam pracuję na Linuxie :) Bardziej mi chodziło o wydajność steam decka i sterowanie bo tutaj też jest rozbierzność na tym samym padzie między linuxem/steamdeckiem i windowsem
@Fat_Mo: jak wrócę z pracy to przetestuje, ale z góry radzę nie zmuszać graczy do natywnej rozdzielczości. SteamDeck ma wbudowany FSR wiec niska rozdzielczość nie jest problemem. Przeważnie gardłem jest karta graficzna wiec możliwość ustawienia niskiej jakości tekstur bądź cieni może pomoc.
Oczywiście jeśli to gra 3D gry 2d maja inne „wspomagacze” służące bardziej to wydłużania czasu pracy na baterii
@Fat_Mo lenovo legion go: odpaliłem na krótką chwilę, w rozdzialce 2560x1660 nie ma dropow poniżej 30FPS. W pierwszej lokacji koło ćpunów 35-37 FPS. Potem kolejno 1920x1200 okolice 45FPS, 1280X800 okolice 60FPS.

Gdzie znajdę tabletki / morfinę?

Bieganie działa X/RT. Dziwnie mi się steruje postacią na dwa analogi.
  • 0
@Horvath: Gdzie znajdę tabletki / morfinę?
Są w różnych miejscach działają tutaj jako medkit (ale zwykłe apteczki też można znaleźć), Pierwsze mdma znajdziesz po zabiciu grubasa na początku gry, ma on przy sobie łom i można nim otworzyć bagażnik waraku niedaleko ogniska.

Tylko zauważyłem, że timer po morfinie/mdma kiedy weźmie się oba naraz się zawiesza i jeden z efektów wtedy nie schodzi w ogóle po czasie. Muszę to poprawić ale to