Wpis z mikrobloga

@hayawari: sam się borykam z tym problemem, mimo, że nie trenuję boksu, ale zwichnąłem bark właśnie w trakcie durnego sparingu z kolega jeszcze w liceum. Nie zazdroszczę, ale raczej da się z tego wyjść wzmacniając kompleksowo całą obręcz barkową. Kiedyś mi ten bark wypadał z byle powodu, teraz tylko odrobine dokucza przy wyciskaniu sztangi. Sprawa jednak wymaga dokładnej diagnozy u dobrego fizjo stacjonarnie zanim ktokolwiek ci rozpisze plan.
  • Odpowiedz
@Damian_TS: Mam podobną sytuację. Nie wypadał Ci bark przy wyciskaniu na barki albo przysiadach (sztanga na plecach)? Ja niestety zrezygnowałam z tych dwóch ćwiczeń po tym jak wypadł. Po wzmocnieniu obręczy (rok treningów) dalej boję się, że sytuacja się powtórzy. Czy może przeszedłeś operację i to pomogło?
  • Odpowiedz
@bitsQ: nie poddałem się nigdy zabiegowi, mi wypadał w przypadku mocniejszego szarpnięcia, i raz podczas przysiadów. Musiałem iść do fizjo, który mi rozluźnił mięśnie klatki, pleców i kazał wykonywać ćwiczenia na stabilizację obręczy barkowej rotacje zewnętrzna i rozciągnięcie klaty (np. Poliquin flyes w tempie 3211)oraz popracować nad hipertrofia tej partii, z naciskiem na tylny akton m. naramiennego. Do przysiadów wróciłem natychmiast, bo po terapii manualnej jaką mi zafundował, od razu poprawiła
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS: ja po operacji mam spokoj, zero problemow od tych 5 lat, ale chce wrócic do sportów walk w miare ze spokojną głową. i chce zeby ktos sensowmnym planem pomógł powzmacniać
  • Odpowiedz