Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile w końcu zarabiają Polacy? Ale nie stare dziady tylko przedział 25-40 lat. Tyle narzekania na kiepskie zarobki i drożyzne ale na prawdę duża ilość młodych robi w IT gdzie są przecież ogromne zarobki. Tak samo mało kto na magazynie i jednak większość robi jakieś prace biurowe w korpo gdzie przecież nie płacą mało.
Na niskich stanowiskach dorabiają albo studenci albo pracują starsze osoby lub cudzoziemcy, więc ich wykluczam.

#zarobki #praca #gospodarka #rynekpracy #pieniadze #inflacja #korpo #przegryw #finanse #oszczednosci #polska #ekonomia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile w końcu zarabiają Polacy? Ale nie stare d...

źródło: AdobeStock_311165401-autor-anna.stasiia-kasa-polska-polskie-pieni%C4%85dze-PLN

Pobierz
  • 11
@mirko_anonim: w IT zarabiasz krocie ale to dotyczy na dobrą sprawę tylko części pracowników.

Chyba 50% albo 70% (nie pamiętam niestety) programistów jest na b2b i ofc to nie jest ujęte w statystykach, więc powiedzmy 250k ludzi z z zarobkami w wysokości wielokrotności średniej w ogóle nie jest uwzględnienie, dlatego ja bym raczej sugerował się ankietami w badaniach wynagrodzeń a nie coraz mocniej nierynkowa analiza GUS.
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): 25 a 40 lat to przepaść jeśli chodzi o zarobki. Jak miałem lvl 25 to zarabiałem w okolicy średniej GUS, teraz przy lvl 36 i doświadczeniu mam 25k burrito (IT, ale nie programowanie), co już mnie bodajże w top 5% plasuje. Żona ma lvl 34 i brutto 7200 bodajże.

Ale mam też brata - nauczyciela (lvl 45), którego żona w budżetówce za minimalną robi...

Stąd jedyna opcja to