Wpis z mikrobloga

typów, których starzy z postkomunistycznymi syndromami sztokholmskimi niewolnika Janusza wychowali na kolejne pokolenia niewolników Januszów lub po prostu Januszów, którzy mają ludzi za niewolników.


@gandalf_rzulty: kto ma ludzi za niewolników? typie, dla mnie takie pieprzenie w bambus, że firma upadnie, bo odejdzie jedna osoba jest objawem rozbujanego ego i tyle. janusz będzie miał więcej pracy, ale ogarnie. gwarantuję ci, że obroty nie spadną.

resztę twojego coachingu nie komentuję ( ͡°
@gandalf_rzulty: Ale się człowieku zesrałeś niepotrzebnie. Zacytuj w mojej wypowiedzi fragment wskazujący, że mam syndrom sztokholmski niewolnika, bo chyba nie skumałeś tego co napisałem, albo pomyliłeś adresata.
twoje niebotycznie rozwinięte umiejętności pisania maili i uzupełniania excela


@inrzynier: Chyba Ci się wpisy pomyliły, bo OPka o niczym takim nie pisała. Sama pracuję w małym januszeksie, i to jeszcze w specyficznej branży, jestem jedynym pracownikiem w dziale i gdybym odeszła, to szef miałby problem, bo wiem, jak wygląda szukanie pracowników w tej branży. Nie rozumiem, co w tym trudnego do uwierzenia, że istnieją takie firmy i takie stanowiska.
@choochoomotherfucker: No dokładnie, w dużej firmie nie odczuje nikt zwolnienia jednego czy dwóch pracowników, a w małej -szczególnie gdzie tylko jedna osoba ma przydzielone jakieś konkretne obowiązki którymi nikt inny się nie zajmował do tej pory - mogą być problemy przez jakiś dłuższy czas. Zmieniaj też robotę choochoo, nie ten januszeks to inny na nas czeka XD
to co ja mam na głowie to się za to nie wezmą bo nie ogarną xD Zreszta to co ja robię to nawet moje szefostwo sobie z tym nie radzi i nie jest w temacie


@cytmirka: tak, tak. Wszyscy jesteśmy niezastąpieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zreszta to co ja robię to nawet moje szefostwo sobie z tym nie radzi i nie jest w temacie wiec wiem ze moje odejście będzie dla nich mocno problematyczne,


@cytmirka: Standardowo, każdy odchodząc myśli że jest wyjątkowy i niezastąpiony. xD Zawsze to samo.
@yaah Nie napisałam nic ze jestem niezastąpiona i wyjątkowa, sami sobie to odpisujecie wykopki xd Napisałam ze będzie to dla nich problematyczne a nie jest to równoznaczne z tym że zamkną firmę bo ja to prowadzę. Ostatnio widziałam komentarz ze w polskiej edukacji ciężko o poprawne czytanie tekstów kultury ale widzę o czytanie ze zrozumieniem tez ciężko.
Standardowo, każdy odchodząc myśli że jest wyjątkowy i niezastąpiony. xD Zawsze to samo.


@yaah: babka sprzedaje meble, wystawia faktury (i może do tego, olaboga, KOREKTY) oraz prowadzi stronkę na facebooku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a no i jeszcze organizuje transport dla tych mebli. ja myślę, że janusz już może zamykać działalność.
Napisałam ze będzie to dla nich problematyczne


@cytmirka: Oczywiście, każde odejście pracownika jest problematyczne, nawet dziadka z produkcji który skleja kartony gdyż trzeba go zastąpić kimś innym. Kwestia kilku godzin problematyczności i wszystko wróci do normy.
@inrzynier: U mnie taka sytuacja trwa od dwóch lat, w tamtym roku było tak, że tyle, ile mogłam, pracowałam przed urlopem "na zapas" (taka specyfika pracy, że tak się da), coś od siebie dokładała dziewczyna z innego działu (która jednak może mnie zastąpić w bardzo ograniczonym zakresie), a urlopy miałam maksymalnie tygodniowe (ale wcześniej też takie brałam). A dwa lata temu przez jakiś czas pracowałam na umowę zlecenie, więc nie miałam